Teröre tepki

Teröre tepki
Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Kütahya Şubesi Başkanı Ahmet Asım Okat, Tokat Reşadiye ilçesinde 7 askerin şehit edilmesiye ilgili bir açıklama yaptı.

Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Kütahya Şubesi Başkanı Ahmet Asım Okat, Tokat Reşadiye ilçesinde 7 askerin şehit edilmesiye ilgili bir açıklama yaptı.
Saldırıdan büyük bir üzüntü duyduklaranı belirten Okat, 'Molotoflu saldırı sonucu hayatını kaybeden kızımızın ve vatanı için canlarını feda eden şehitlerimizin ailelerine yeniden başsağlığı, Yüce Allah'tan sabır ve rahmet diliyoruz. Tarihi fırsat söylemi ile başlayan, günden güne adı değişen, içeriğinin ne olduğunu anlayamadığımız bu açılım paketini, bağımsız bir vatan olmanın bedelini ödeyen ,terör mağduru biz şehit aileleri ve malül gaziler yakından takip etmekte ve bu süreç içersinde yaşanan olumsuzluklar bizleri derinden üzmektedir. Her zaman her ortamda söylemekten çekinmediğimiz olmazsa olmazlarımızı dile getiriyoruz.Bunları söylerken de bizler herhangi bir siyasi gurubu temsil etmediğizi yineliyoruz.Diyoruz ki, 30 bin canı katleden terörist başı bebek katili asılsın. Madem hukuk devletiyiz evlatlarımızı şehit eden, gazilerimizi malül hale getiren elleri silahlı katillerin hukuk çerçevesinde cezalarını çeksinler. Bu süreçte İmralı, PKK ve siyasi temsilcileri muhatap alınmasın. Kürt vatandaşlarımızı PKK ve DTP asla temsil edemez.Devletimize karşı sokaklarda ve mitinğ alanlarında yaşananlara karşı Devlet olmanın gereği yerine getirilsin. PKK terör örgütüdür deyemeyenler bu milletin meclisinde temsil edilemez.
Kanunla bizleri Savaş mağduru değil terör mağduru sayanlar sanki savaştalarcasına PKK ile barıştan söz etmesinler.Şimdi soruyoruz, Tokat Reşadiye'de 7 askerimizi şehit eden, 3 askerimizi yaralayan elleri kanlı o teröristler tesbit edilemeyip yakalanmasalar,yarın bir gün Habur'da Talimatla sözde teslim olmaya gelseler, pişman olmadıklarını söyleseler, hemen oracıkda bir mahkeme kurup onları suçsuz ilan etseler, bu kadarı yetmeyip onları vatan kahramanı gibi karşılasalar, ellerindeki silah yerine mikrofon verilip mitinğ alanlarında boy gösterseler, bunlar faili meçhul cinayetin katilleri aramızda hür yaşasalar, bunun mümessilleri hiç mi hiç vicdanınız sızlamayacak.Gözü yaşlı, yüreklerindeki yangın hiç bir zaman sönmeyecek o şehit ailelerine bir kulak verin. Evlatlarının canlarına kastedenleri onlar affediyor mu?. Bizler asla affetmeyeceğiz' dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com