Terörist amacına ulaşamadı:bomba elinde patladı

Terörist amacına ulaşamadı:bomba elinde patladı
Şanlurfa'da Kız Meslek Lisesi'ne atılmak üzere hazırlanan bomba teröristin elinde patladı

Şanlıurfa'nın Viranşehir ilçesinde terör örgütü PKK üyeleri tarafından Viranşehir Kız Meslek Lisesi'ne atılmak üzere hazırlanan el yapımı parça ve basınç etkili bomba, teröristin elinde patladı.

Bombacı teröristin daha önceki olaylardan dolayı yargılandığı öğrenildi. Olay ile ilgili 4 kişi gözaltına alındığı belirtilirken, gözaltına alınanlardan birinin evinde yapılan aramada 2,5 kiloğram esrar ve 109 kök hint kenevirine el kondu.

KIZ ÇOCUKLARINA ATILMAK ÜZERE HAZIRLANAN BOMBA ELİNDE PATLADI
Terör örgütü bölgede eğitimi sekteye uğratmak için önce öğretmenleri her-def aldı, ardından sivillere saldırdı. Saldırılardan sonuç alamayan örgütün, yeni hedefinde ise öğrenciler var. Örgüt yandaşları Şanlıurfa'nın Viranşehir ilçesinde öğrencilere yönelik ilk saldırısı sonuçsuz kaldı. Kız çocuklarına atılmak üzere hazırlanan el yapımı bomba 22 yaşındaki Hüseyin G'nin elinde patladı. Patlama sonrası ilçe devlet hastanesine kaldırılan Hüseyin G. ilk müdahaleden sonra Şanlıurfa Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı.

İlk belirlemelere göre saldırganın sağ kaş ve sağ yanağında yara olduğu, sol işaret parmağının tamamen koptuğu, sol baş, sağ işaret, sağ baş ve sağ orta parmağının parçalandığı, ameliyat sonrası parçalanan 3 parmağının dikildiği öğrenildi. Emniyetin elde ettiği ilk belirlemelere göre el yapımı bomba patladığı tespit edilen Hüseyin G'nin adı altında Viranşehir BDP ilçe teşkilatı tarafından düzenlenen yasadışı eyleme katıldığı ve örgüt propagandası yaptığı belirtilirken, zanlının daha önce katıldığı eylemlerden dolayı tutuksuz yargılandığı öğrenildi.

Olay Yeri İnceleme Şube Müdürlüğü ve bomba imha uzmanları tarafından yapılan ön incelemede kutukola ambalajı içerisine yerleştirilmiş el yapımı parça ve basınç etkili fitil ateşlemeli bomba kullanıldığı tespit edildi. Olay ile ilgili Hüseyin G., Mahmut K., Ail K. ve Resul D. isimli şahıslar gözaltına alındı. Yürütülen soruşturma kapsamında elde edilen ilk bilgilere göre el yapımı bombanın Viranşehir Kız Meslek Lisesi'ne atılacağı planlandığı belirtildi.

Şüphelilerden Resul D'nin işyerinde yapılan aramada bir adet Leptop, bir adet harddisk, bir adet harici disk ele geçirilerek incelemeye alındı. Şüphelilerden Ali K'nin ikametinde yapılan aramada ise 2,5 kiloğram kubar esrar maddesi ve 109 kök hint keneviri ve bir adet ruhsatsız av tüfeği ele geçirildi. Olay ile ilgili çok yönlü soruşturma devam ediyor.

  

Etiketler: , ,
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com