Teröristbaşı Konuştu: Mart'ta Adım Atılmazsa...

Teröristbaşı Konuştu: Mart'ta Adım Atılmazsa...
'Bahsettiğim pratik adımlar atılmazsa Mart'ta çekilebileceğim hususunu herkes bilmelidir'

Abdullah Öcalan'ın "Bahsettiğim pratik adımlar atılmazsa Mart'ta çekilebileceğim hususunu herkes bilmelidir" dediği ileri sürüldü.

ÖCALAN AVUKATLARINA AÇIKLAMA YAPTI
İMRALI'da çarptırıldığı ömür boyu hapis cezasını çeken PKK"nın elebaşı Abdullah Öcalan'ın, avukatlarıyla yaptığı son görüşmede, ortamın gerginleşmesiyle birlikte seçim ürecinin sancılı olacağını söylediği ve "Bahsettiğim pratik adımlar atılmazsa Mart'ta çekilebileceğim hususunu halkımız da herkes de bilmelidir" dediği ileri sürüldü. PKK'ya yakın bazı internet sitelerinde Abdullah Öcalan'la avukatları Cengiz Çiçek, Davut Uzunköprü, Servet Demir ve Ergün Canay'ın çarşamba günü yaptıkları görüşmeyle ilgili haberler yer aldı. Daha öncesi görüşmelerde çatışmasızlık süreciyle ilgili mart ayında değerlendirme yapacağını ve bu sürecin haziran ayında yapılacak seçimlere kadar süreceğini belirten Öcalan'ın, şimdi de "Mart ayında çekilirim" dediği iddia edildi.

ADIM ATILMAZSA ÇEKİLİRİM
Abdullah Öcalan'ın şu anda işleyen sürecin nasıl devam edeceğini bilemediği ve "Mart ayına kadar olumlu değerlendireceğimiz, geliştirebileceğimiz bazı güven verici pratik adımlar atılmazsa aradan çekilebilirim" dediği ileri sürüldü.
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com