Teröristle Kürtü aynı kefeye koyamayız!

Teröristle Kürtü aynı kefeye koyamayız!
İçişleri Bakanı Beşir Atalay, şu günlerde Türkiye'nin demokratikleşme sürecinden birilerinin rahatsız olmaya başladığını ifade etti.

İçişleri Bakanı Beşir Atalay, şu günlerde Türkiye'nin demokratikleşme sürecinden birilerinin rahatsız olmaya başladığını ifade etti.
Afyonkarahisar Korel Termal Otel'de düzenlenen 'Türkiye'nin Güncel Meseleleri' konulu toplantıda konuşan İçişleri Bakanı Beşir Atalay, 'Demokratikleşmeyi savunacağız. İnsan haklarını savunacağız. Buna karşı çıkan muhalefet Meclis'te ciddi bir çıkış sergiledi. Umarız muhalefet de katılır. Çünkü burada muhalefeti rahatsız edecek hiçbir şey yok aslında. Hepimiz birleşsek, el ele versek bu daha iyi olur. Muhalefet biraz bu pakete karşı alanlarda herhalde epey zorlanacak gibi görünüyor' şeklinde konuştu.
Türkiye'nin demokratikleşmesi ve normalleşmesinden hep birilerinin rahatsız olduğunu belirten Bakan Atalay, 'Çünkü terörden, olağanüstü dönemlerde kimisi ticaret yapar, kimisi silah satar, kimisi uyuşturucu ticareti yapar, kimisi siyasi istismar konusu yapar. Herkes bir şekilde nemalanır. O nemalar kurudukça birileri de rahatsız olur. Ama Türkiye büyük bir ülke, güçlü bir ülke, yoluna emin adımlarla gidiyor. Yani moralimiz de çok yüksek. Özgüvenimiz de, moralimiz de çok yüksek hamdolsun. Türkiye'yi bu yolundan öyle kolay bir şeyler döndürmez. Bundan emin olun. Hepimiz özgüvenle inşallah büyük bir karalılıkla yolumuza devam edeceğiz' dedi.
Türkiye'de ne zaman böyle adımlar atılsa, bir yerlerde ya terörün pompalandığını ya başka huzursuzlukların geliştirildiğini vurgulayan Atalay, Türkiye'nin her gelişme adımlarında böyle şeylerin olduğunu söyledi. 2007'de cumhurbaşkanını vatandaşın seçtiği Anayasa Paketi'nin oylandığı referandum günü İçişleri Bakanı olarak çok zorlandığını hatırlatan Bakan Atalay, 'Gecenin sabaha yaklaşan vaktinde o büyük Aktütün Karakolu saldırısı olmuştu. Terörün büyük saldırısı tam pazar sabahı işte insanlar referandum oylamasına gidecek ama biz sabaha doğru acı bir haber aldık. O günün ortamında tabii demokrasi açılımı getiren referandumun oylanacağı gün öyle bir terör olmuştu. Zihnimizden, hafızamızdan silinmiyor' diye konuştu.

'TERÖRLE, DİĞER VATANDAŞLARIMIZI İYİ AYIRMAMIZ GEREKİYOR, AYIRACAĞIZ'
Bölge insanına, terörün istismar ettiği olaylara, kesimlere, gelişmelere çok etkili müdahale ettiklerini dile getiren Bakan Atalay, 'Terör, artık insanımızın desteğini falan alamıyor, alamayacak. İnsanımıza sahip çıkıyoruz, sahip çıkacağız. Terörle, diğer vatandaşlarımızı iyi ayırmamız gerekiyor, ayıracağız. Buna çok özen göstereceğiz. Birileri bu konuları bazen çok tahrik ediyor. Aman ha aman, en hassas boyut bu. Etnik kökenli falan tahrikler oluyor. Ülkemizin böyle güzel geleceğine bu tür lekeler sürmek isteyen insanlar var. Vatandaşımız arasına fitne sokanlar var. Bu konularda tabi özellikle kamu yöneticilerimiz çok hassa olmalı. Her vatandaşımızı çok değer ve önem verilmelidir' dedi. İçişleri Bakanı Beşir Atalay, toplantıdan sonra Afyonkarahisar Belediye Başkanı Burhanettin Çoban'ı makamında ziyaret etti. Ziyarette Başkan Çoban, Bakan Atalay'a meşhur el dokuması Bayat kilimi hediye etti. Bakan Atalay, daha sonra helikopter ile Ankara'ya gitmek üzere Afyonkarahisar'dan ayrıldı.

'VATANDAŞIMIZIN EMNİYET TEŞKİLATINA OLAN GÜVENİ GİDEREK ARTIYOR'
İçişleri Bakanı Beşir Atalay, vatandaşın emniyet teşkilatına olan güveninin giderek arttığını ifade etti.
Afyonkarahisar Polis Meslek Yüksek Okulu'nun (PMYO) temel atma törenine katılan İçişleri Bakanı Atalay, AK Parti hükümeti olarak aylık Türkiye gündemi araştırmaları yaptırdıklarını dile getirdi. Parti olarak vatandaşın, milletin nabzını tutmaya çok önem verdiklerini anlatan Bakan Atalay, 'Araştırmalarda tabi pek çok konuyu da tespit ediyoruz. Kurumlara güven kısmında son aylarda birinci sırada emniyet teşkilatımız geliyor. Vatandaşımızın emniyet teşkilatına güveni giderek artıyor' dedi.
Bunun polislerin, vatandaşa sahip çıkan, saygı ve sevgi duymasıyla ortaya çıkan bir sonuç olduğunu vurgulayan Beşir Atalay, 'Biz bundan çok memnunuz. Toplumla güvenlik teşkilatlarımızın bütünleşmesi çok önemli. Buna gayret ediyoruz. Ayrıca hükümet olarak her yılın sonunda bir araştırma yaptırırız. Bunu Türkiye İstatistik Kurumu yapar. Orada kendi icraatımızı sordururuz. Yani hükümetin bir yıllık yaptığı çalışmalarda hangi hizmetlerinden vatandaş en çok memnun, hangi hizmetlerinden az memnun, hangilerini çok eleştiriyor, bunu tespit ederiz. Bunun adı yaşam memnuniyet araştırmasıdır. Bunu 2003 yılında devlet bakanlığı görevim sırasında ben başlatmıştım. Bu her yıl yapılıyor ve mukayese de ediyoruz. 2009 yılı araştırmasının sonucunda vatandaşın en fazla memnun olduğu hizmetler asayiş hizmetleridir ve polis teşkilatına bu konuda güvenidir. Tabi bu da bizi memnun eden diğer önemli bir husustur. 2008 yılı sonunda vatandaşın en fazla memnun olduğu sağlık hizmetleriydi. 2009'da asayiş hizmetleridir. Yani bu kendi kendimizi bir anlamda denetleme için o manada yaptığımız bir çalışmadır' dedi.

YENİ EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ BİNASI MÜJDESİ
Temeli atılan Polis Meslek Yüksek Okulu hakkında da bilgi veren Bakan Atalay, bu okulun bakanlığının en önemli yatırımlarından biri olduğunu söyledi. Yapılacak okulun, Türkiye'nin en modern polis okullarından biri olacağından söz eden Atalay, okulun birinci etap 500 kişi, ikinci etap 500 kişi olmak üzere toplam bin kişilik olacağını bildirdi. Mevcut Afyonkarahisar Emniyet Müdürlüğü binasının da yeterli olmadığını dile getiren Atalay, Afyonkarahisar'a yeni emniyet müdürlüğü binası yapacaklarını ve bu konuda görüşmelerin devam ettiğini kaydetti. Atalay, atıl halde bekleyen Polis Rehabilitasyon Merkezi'nin ihalesinin 11 Ağustos'ta yapılacağını ve hızlı bir şekilde bitirileceğini söyledi.
'POLİSLERLE GURUR DUYUYORUZ'
Çevre ve Orman Bakanı Veysel Eroğlu, Afyonkarahisar PMYO'nun Türkiye'nin en modern polis okulu olacağını söyledi. Polislerin her şeyin en güzeline layık olduğunu aktaran Eroğlu, onlarla gurur duyduklarını bildirdi.
Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanı Erdoğan Bayraktar da, TOKİ tarafından yaptırılan polis okulunun 30 Temmuz 2011 Cumartesi günü saat 10.59'da hizmete açılacağını söyledi. 22.5 milyon TL'ye malolacak polis okulunun sosyal donatıları ile birlikte 7 bloktan oluşacağını dile getiren Bayraktar, 79 bin metrekare uygulama alanı olan okulun kapalı alanının da 26 bin metrekare olduğunu bildirdi.
Konuşmaların ardından İçişleri Bakanı Beşir Atalay, Çevre ve Orman Bakanı Veysel Eroğlu, Afyonkarahisar Valisi Haluk İmga, Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, Emniyet Genel Müdürü Oğuz Kağan Köksal, AK Parti Milletvekilleri Sait Açba, Halil Aydoğan, Zekeriya Aslan, Ahmet Koca ve TOKİ Başkanı Erdoğan Bayraktar, birlikte butona basarak okulun temeli attılar.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com