Teröristlere bir torpil daha

Teröristlere bir torpil daha
New York’ta Kuzey Amerika Medya Buluşması’na katılan Bülent Arınç yine çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Türkiye’de şuanda 60 gazetecinin tutuklu olduğunu belirten Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç bunun nedeni olarak da Terörle Mücadele Kanunu’nu gösterdi. Son dönemde başbakan tarafından hep ofsayta düşürülen Arınç “Terör olgusu Türkiye'de tamamen bittiğinde, en azından şu çözüm süreciyle silahlar bırakılır, Türkiye dışına çıkılır. Örgütün 'eylem yapmadan siyasetle fikirleri konuşuyoruz' sözüne uyması halinde ve buna bağlı bazı gelişmelerle Terörle Mücadele Kanunu'nu ortadan kaldırabiliriz” şeklinde konuştu.
 
ARINÇ YİNE OFSAYTA  DÜŞECEK Mİ
 
Yaptığı açıklamalar 24 saat geçmeden adeta Başbakan tarafından yalanlanan Bülent Arınç bu açıklamaları teröristlere bir af mı geliyor sorusunu da akıllara getirdi.
 
Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü (BYEGM), tarafından, Kuzey Amerika'da Türk medya kuruluşlarında çalışanlara yönelik 'Kuzey Amerika Medya Buluşması'na katılan Bülent Arınç “Tutuklu yada hükümlü gazetecilerden yaklaşık kırkının 'terör örgütünün propagandasını yapmak, örgüte yardım yataklık yapma' yada benzeri suçlamalara muhatap oldu. Bunlar gazetecilik sıfatını kullanıyorlar ama kanun karşısında yargılanırken sıfatları Terörle Mücadele Kanunu'na aykırı eylemlerde bulunmak” ifadelerine yer verdi.
 
TERÖRİSTLERE GENEL AF MI GELİYOR
 
Terörle Mücadele Kanunu'nu tamamen ortadan kaldırmanın mümkün olmadığını belirten Bülent Arınç, “Bunu kimse de talep etmiyor. Sadece iyi bir şey yaptık, örgütün propagandasını yapmak, 'Sayın Öcalan' demekle bile mümkündü, buna ceza veriliyordu. Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi kararlarını, Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesi'ndeki hükümleri dikkate aldık, 'propagandanın suç oluşturabilmesi için şiddete yöneltmesi gerekir' diye bir madde koyduk. Bundan basın yayın yoluyla işlenen suçlardan epey istifade eden oldu. Ama örgüt gibi çalışmak, örgütün içinde bir eylem elemanı olarak çalışmak halen suç olarak devam ediyor” diye konuştu.
 
Terörle Mücadele Kanunu'nun kaldırılma olasılığına da değinen Bülent Arınç “Terör olgusu Türkiye'de tamamen bittiğinde, en azından şu çözüm süreciyle silahlar bırakılır, Türkiye dışına çıkılır. Örgütün 'eylem yapmadan siyasetle fikirleri konuşuyoruz' sözüne uyması halinde ve buna bağlı bazı gelişmelerle Terörle Mücadele Kanunu'nu ortadan kaldırabiliriz. Ama şu anda bu mücadele de bir şekilde devam ettiğine ve bunun sonuçları da herkes için aynı şekilde geçerli olduğuna göre bu kanuna dayalı olarak suçlamalar devam edebilir ve bunun arkasından da bazı sonuçları hep beraber görebiliriz. Keşke mümkün olabilse hiçbir şekilde gazeteci sıfatını taşıyan bir insan suçlanmasa, cezaevinde olmasa ve yargılanmasa” dedi. (UGE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com