Teröristleri devletin uçağı taşımış!

Teröristleri devletin uçağı taşımış!
PKK terör örgütü liderlerinden Murat Karayılan'ın, Kandil'de düzenlediği basın toplantısında medyanın yoğun ilgisini görünce çenesi düştü.

Karayılan Kandil'de yaptığı açıklamada 2006'dan sonra MİT ile yaptığı görüşmeleri anlattı.

MİT UÇAĞI İLE OSLO'YA

“İlk 2005’te, aracı olan uluslararası kurum bize geldi. BM çerçevesinde bir kurum. 2005’teki ilk görüşmeden sonra 2006’dan itibaren sistematik görüşmeye başladık. Israrla gizli olmasını, basına kapalı olmasını, yönetimde bile çok dar bir kesimin bilmesini istediler. Başbakan’a sonra da MİT’e de gitmişler. Bütün bunlar, 2008 Eylül’de karşılıklı görüşmeye dönüştü. 2008’de Oslo’ya giden heyetimizi, doğrudan uçakla onlar (MİT) götürdü. O zaman da içinde İmralı olmazsa olmaz dedik.”

"Ben Oslo’ya gitmedim. Olmaz. Şimdi de İmralı’ya gitmem olmaz. Belli bazı kişilerin gitmesi, güvenlik açısından olmaz. Ama arama durumu az olan arkadaşlar var. Onlar olabilir."

YAKINDA KANDİL-İMRALI SEFERLERİ BAŞLAR MI?

Karayılan bir kere daha Öcalan ile doğrudan yüzyüze görüşme taleplerini dile getirdi. Daha önceki Oslo tecrübesi, yakın bir süreçte MİT'in Kandil- İmralı seferleri başlar mı? sorusunu akıllara getirdi. (IUO)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com