Teröristlerin bayrağı gönderde

Teröristlerin bayrağı gönderde
Esad'a karşı savaşan muhaliflerin bayrağı Çanakkale'de göndere çekildi.
Çanakkale Kara Savaşları'nın 98'inci yıldönümü nedeniyle Gelibolu Yarımadası Tarihi Milli Parkı'ndaki Şehitler Abidesi'nde düzenlenen uluslararası anma töreninde göndere çekilen bayraklar arasında Özgür Suriye Ordusu'na ait bayrağın da bulunması dikkat çekti. 
 
Daha önceki yıllarda düzenlenen törenlerde, tören alanına savaşa katılan ülkeleri temsil eden 10 ülkenin bayrağı göndere çekilirken, bu yıl bayrak sayısı arttırıldı. 
 
Çanakkale Savaşı'na katılan ülkelerin daha fazla olması nedeniyle, bu yıl törenlerde 7'si Türk bayrağı olmak üzere toplam 35 bayrak göndere çekildi. Bayrak direklerinin ilk ve son üç sırası ile ortasına Türk bayrağı çekilirken, Türk bayrağının hemen ardına Suriye, bir sonrakine de Özgür Suriye Ordusu'na ait bayrak çekildi.
 
Bir askeri yetkili, tören alınındaki direklere çekilecek bayrakları, Dışişleri Bakanlığı'nda görevli bir yetkilinin kendilerine getirdiğini ifade etti. 
 
Askeri yetkili, "Bize teslim edilen bayrakları törende göndere çektik. Bu yılki törenlerde Suriye de temsil edildiği için hem bayrağını göndere çektik, hem de Atatürk Anıtı'na 'Suriye' yazılı çelengi konuldu. Özgür Suriye Ordusu'nun bayrağıyla ilgili bir bilgim yok. Törenin ardından da bayrakları toplayıp, Dışişleri Bakanlığı'nın yetkilisine teslim ettik" ifadelerini kullandı.(MUK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com