Teröristlerle mutluluk pozları verdi!

Teröristlerle mutluluk pozları verdi!
Barış öncesi dağda 12 saat başlıklı haberini hazırlamak için PKK'lı teröristlerin kampına giden Tuluhan Tekelioğlu, terör örgütü militanlarıyla verdiği mutluluk karesi ile şaşırttı.

Radikal Gazetesi'nde sürece uygun olduğunu düşünerek ses getiren haberini yayınlayan Tekelioğlu, terör yuvasını adeta bir masal diyarı gibi anlattığı yazısında neredeyse PKK'yı sevimli bir sivil toplum örgütü gibi tanıtıyor...

İşte Tekelioğlu'nun haberinden ilgilnç detaylar:

Aylardır hiç kanın dökülmediği dağlara, barışın sihirli etkisi sinmişken gelmek istedim. Film gibi izlediğimiz hayat hikâyelerinin, birbirini vurmak, öldürmek zorunda kalan canların hakiki insanlar olduklarını unuttuk. Bu günlerde telaffuz edilen “Barış”ın öyle sihirli bir etkisi var ki! Bu coğrafyanın insanlarına, “Barış” dediğinizde gözlerinden yaşlar boşanıyor. Bir de analık denen bir duygu var ki o da tetikledi belki beni. Annelik öyle bir vicdan muhasebesine sokuyor ki insanı, kurtulamıyorsun. Ne milliyet tanıyor ne ırk. Ne diline bakıyor ne dinine. Ana için bir canın Kürt’ü, Türk’ü olmaz. Can’lar eşittir ana yüreğinde. Batıda şehitlerine ağladığı kadar öldürülen PKK ’lı gençlere de ağlayan anneler tanıdım. Hele doğudaki anneler, onların acısı kimselerinkine benzemiyor. Düşünün iki oğul iki düşman gibi karşılaşır dağdaki operasyonda. Biri korucudur, diğeri dağa çıkmıştır. Oysa o anaya “Oğlun sadece köyünü koruyacaktır” denmiştir... Bir süre sonra asker ile operasyona gitmeye zorlanır... Sonrası malum.
 
Sayıları okuyoruz, sayıları duyuyoruz. Sayıları duydukça kanıksıyoruz. Bugün 5 PKK’lı öldürüldü, üç askerimiz şehit oldu.... Ölümleri sayılara indirgedikçe hakikatten, özden uzaklaşıyoruz, birbirini vurmak, öldürmek zorunda kalan canların hakiki insanlar olduklarını unuttuk. Oysa insan olmak senden farklı olanın çocuğunu da sevmeyi bilmek değil midir?
Türkülere, destanlara konu olan, “Ölürsem mezarımı Faraşin’de yapın” diye ozanların methiye dizdiği yerdeyim. Boşaltılmış köylerden, faili meçhullerin bölgesi dedikleri vadilerden geçtim. 40 yılın acılarının ağırlığını ruhumda hissederek Kato, Elkik, Belehv Bineş, Kırnese, Berçelan’ın güzelliğinden etkilendim. Kimi zaman yol kenarındaki korucu köylerine misafir oldum. Dağlarda 12 saat geçti... PKK ile ilk kez karşılaştım. Kamera çekimine izin yoktu. Ses kaydı istemediler. “Biz bir orduyuz, Kandil’den izin almalısınız” dediler. İkna için epey çaba sarf ettim. Ancak kendi getirdikleri deftere, onlardan aldığım kalemle not alabildim.
 
Tuluhan Tekelioğlu'nun haberine buradan ulaşabilirsiniz.

(DSE)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com