"Teröristlerle savaşanlar terörist sayılıyor"

"Teröristlerle savaşanlar terörist sayılıyor"
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Merkezi'nin il ve ilçe teşkilatlarına göndermiş olduğu 12-19 Haziran tarihlerinin ''Milli İradeye Özgürlük Haftası'' olarak değerlendirilerek etkinlikler düzenlenmesi isteği üzerine Salihli’de basın açıklaması yapıldı.

Salihli Kent Meydanı’nda yapılan basın açıklamasına CHP İlçe Başkanı Mazlum Nurlu, yönetim kurulu üyeleri ve gençlik kolları katıldı. Gençlik Kolları’ndan Osman Uğur’un okuduğu basın açıklamasında, ”AKP iktidara gelirken ve iktidarla tanıştığı günden bu yana yaptığı mazlum ve mağdur edebiyatıyla, değişim sloganlarıyla yüzüne geçirmiş olduğu demokrasi maskesi sayesinde adım adım cumhuriyet değerlerimizi, laikliği, demokrasimizi, yargı bağımsızlığını tırpanlıyor.

Bugün ülkemizin güneydoğusunda adı konmamış bir iç savaş yaşanıyor. Şiddetin şehirlere kadar indiği, devlete meydan okunduğu günleri yaşıyoruz. Teröristlerin demokrasi kahramanı, onlarla savaşan komutanların terörist sayıldığı, ordu komutanlarının, Atatürkçü gazetecilerin, aydınların, cumhuriyetçilerin ve genelkurmay başkanlarının tutuklandığı bir Türkiye’deyiz. Dünyaca ünlü bilim insanı akademisyen Prof. Dr. Mehmet Haberal ve basınımızın çelik yürekli keskin kalemi Mustafa Balbay bölgelerinden aldıkları oylarla milletvekili seçildiler. Ama ne yazık ki Başbakan’ın ileri demokrasi diye bağırdığı bir Türkiye’de milletvekili olmalarına rağmen bir yıldır Silivri’de tutuklu durumdalar. Onlar halkımızın oylarıyla seçildiler. Halkımızın oylarıyla seçilmiş milletvekillerimizi Meclis’te görmek istiyoruz” denildi. (NSK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com