Teröristlerle toplantı yaptılar

Teröristlerle toplantı yaptılar
Suriyeli teröristler Antep'e gelip toplantı yaptı. Daha sonra geri döndüler.

Gaziantep'te sivil toplum kuruluşlarının daveti üzerine bir araya gelen Suriyeli terörist liderler, sorunlarını masaya yatırdı.

Bülbülzade Eğitim Sağlık ve Dayanışma Vakfı'nda buluşan Suriyeli terörist liderler ve ilim adamları, ülkelerindeki gelişmeleri değerlendirdi.

Toplantıya ilişkin gazetecilere açıklamalarda bulunan Vakıf Başkanı Turgay Aldemir, sivil toplum örgütleri olarak Suriye'de mücadeleyi yürüten grupların temsilcilerini, ilim adamlarını ve cephe komutanlarını Gaziantep'te bir araya getirdiklerini söyledi.

Aldemir, toplantıda temsilcilerin çalışmalarını ve ihtiyaçlarını anlattığını belirterek, şöyle devam etti:

''22 aylık direniş adına birçok kişi konuştu. Biz, doğrudan cephede bu işleri yürüten mücahitlerin konuşmasını istedik. Sivil toplum örgütleri olarak Suriye'de mücadeleyi yürüten grupların temsilcilerini, ilim adamlarını ve cephe komutanlarını Gaziantep'te bir araya getirdik. 50 yakın cephe komutanını bugün Gaziantep'te ağırladık. Mücadelenin seyrine dair, yaşanan sıkıntıları birinci ağızdan dinledik. Masanın etrafından bir araya gelerek sorunu taraflarıyla beraber konuştuk. Sınırları ortadan kaldırdık, doğrudan yüreklerimizi ortaya koyarak bu kardeşlerimizle Suriye'deki özgürlük mücadelesinin serüvenini paylaştık.''

Aldemir, Suriye'deki gruplar arasındaki bağı güçlendirmek istediklerini, toplantıların belirli aralıklarla devam edeceğini sözlerine ekledi.

Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu ise Türkiye'de bulunan Suriyelilerin ihtiyaçlarının sistematik şekilde karşılandığını, sınır ötesindekilerin de ihtiyaçlarının planlı bir şekilde düzenlenmesi gerektiğine işaret etti.

AKP Gaziantep İl Başkanı Ahmet Uzer de Suriye'de yaşanan insanlık dramına ilgisiz kalmadıklarını belirtti.

Suriye'ye uzun zamandan beri farklı kanallardan yardım ulaştırıldığını anımsatan Uzer, şunları kaydetti:

''Bu konuda sıkıntılarımız var. Suriye'den gelen herkesi tanımıyoruz. Herkes bir şekilde yardım istiyor. Bu konuda yardımın yerine ulaştığından emin olmamız lazım. Yardımların sağlam bir şekilde ulaşmasına önem veriyoruz. Bunun temini için de Dışişleri Bakanımızla da görüştük. Gaziantep'te Hür Suriye Ordusu'nun veya Suriye muhalefetinin irtibat bürosunun açılması için çalışma yapıyoruz. Bu büro için yer aramaya başladık. Biz sizleri parça parça değil, tek vücut, tek yumruk olarak görmek istiyoruz.''

Terörist liderler, toplantının ardından ülkelerine döndü.(MUK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com