Terörizm ve Gençlik Konferansı

Terörizm ve Gençlik Konferansı
Kütahya'nın Gediz ilçesinde, lise son sınıf öğrencilerine “Terörizm ve Gençlik” konulu konferans verildi.

Gediz Ticaret Meslek Lisesi Konferans Salonu'nda İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Kütahya Emniyet Müdürlüğü'nün düzenlediği konferansa Gediz Lisesi, Kız Meslek Lisesi, Mustafa Necip Alayeli Anadolu Lisesi, Ticaret Meslek Lisesi, Anadolu Öğretmen Lisesi, Endüstri Meslek Lisesi ve İmam Hatip Lisesi son sınıflardan oluşan 400 kişilik öğrenci grubu ile okul yöneticileri katıldı.
Kütahya Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü uzmanlarından Abdullah Okçu tarafından verilen konferansta, ülke aleyhine yıkıcı ve bölücü faaliyet yürüten terör örgütleri ile bunlara destek sağlayan iç ve dış mihraklara karşı gençlerin eğitilerek, terör örgütlerinin yeni eleman ve sempatizan kazanma çabalarının engellenmesi ve vatandaşlar arasında birlik ve beraberliğin sağlanması konuları ele alındı.
Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü uzmanı Abdullah Okçu, öğrencilerin terör gerçekleri hakkında ayrıntılı bilgi sahibi olmaları ve vatandaşlar arasında birlik ve beraberliğin sağlanması için düzenledikleri konferanslara özellikle yetişkin her öğrencinin katılması gerektiğini dikkat çekti. Terör örgütlerinin, ilk önce kazanmayı planladıkları kişilerin aile yapısı, zaafları, irtibatta olduğu arkadaşları, ekonomik düzeyi gibi konularda araştırma yaptıklarını, daha sonra sinema, tiyatro ve konser daveti ile öğrencilere yaklaşarak, ardından ekonomik sıkıntıda olan öğrencilere burs ve kalacak yer temini ile kendilerine çektiklerini belirten Terörle Mücadele Uzmanı Abdullah Okçu, “Bir süre psikolojik etki altında kalan bu öğrenciler bir anda kendilerini eli kanlı terör örgütlerinin kucağında bulurlar. Daha sonra girdikleri felaketi fark etseler bile ziyan olup giderler.
Öğrencilerimizin terörden korunabilmesi için emniyet güçlerinin verdiği mücadele ile yetinilmemesi gerekir. Bu amansız felakete karşı birlik beraberlik içersinde eğitim camiası, aileler ve toplum olarak mücadele vermeliyiz” dedi. Konferansın ardından öğrencilere, uzmanlarca hazırlanan terörden korunma yöntemlerini anlatan bir slayt filmi izletildi.
Daha sonra öğrencilere, terörün bertaraf edilmesi ve terörden korunma yollarına ilişkin duygu ve düşünceleri alınmak üzere anket formu dağıtıldı. Öğrenciler tarafından doldurulan formlardaki görüşlerin emniyet uzmanlarınca değerlendirilmeye alınacağı bildirildi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com