Terziler Odası Başkanı'nı seçecek

Terziler Odası Başkanı'nı seçecek
Kütahya Terziler Odası önümüzdeki aylarda düzenlenecek seçimlerle başkanını seçecek.

Kütahya Terziler Odası önümüzdeki aylarda düzenlenecek seçimlerle başkanını seçecek.
Terziler Odası, 4 yılda bir gerçekleşitirilen başkanlık ve yönetim kurulu seçimlerini önümüzdeki aylarda gerçekleştirecek. Kanunen odaların ocak, şubat, mart ayları içerisinde seçimlerini bitirmeleri gerektiğini belirtillirken, oda seçimlerinin yapılmasına müteakip Esnaf Odaları Birlik seçimleri, Federasyon ve Konfederasyon seçimlerinin de bu süreçte tamamlanacağı bildirildi.
Kütahya Terziler Odası önümüzdeki aylarda düzenlenecek seçimlerle başkanını seçecek. Geçtiğimiz nisan ayında olağan üstü seçimle başkanı değişen Terziler Odasında, 2010 seçimleri için hareketlilik şimdiden başladı. Edindiğimiz bilgilere göre yeni dönemde başkanlık yarışı için adaylar arasında olağan üstü seçimde Terziler Odası Başkanı seçilen Mustafa İmamoğlu ve geçtiğimiz seçimde 3 oy ile seçimi kaybeden Bekir Durmuş yer alıyor.
Gazetemize gelen bilgilere göre, Terziler Odası'nda biriken sorunlarının çözülmesi, birlik ve beraberliğin sağlanması için Terziler Odasına kayıtlı tüm meslek dallarına üyelerle birlikte iç çekişmelerden uzak gerçekten, üyelerin sorunlarına çözümler üreteceklerine inandıkları Bekir Durmuş'u destekledikleri bildiren; Nermin Mumcuoğlu, Haşim Özkan, Ramazan Tunç, Ziya Çakır, Mehmet Yay, Veli Nalsız, H.İbrahim Ay, Süleyman Uzun, İsa Arslan, Ömer Gülmez, Nurhan Karaağaç, Emin Aykaç, Emine Esnek, Timur Tekcan ve Yaşar Başaran, bu seçimlerin Terziler Odası için çok önemli olduğunu vurguladı.
Terziler Odası'nın bünyesi altında; terziler, nakışçılar, kuru temizlemeciler, yıkamacılar, ayakkabıcılar, ikinci el eşya satıcıları, yorgancılar ve süngerciler bulunuyor.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com