Tesbihin Aziz Meryemi Bayramı

Tesbihin Aziz Meryemi Bayramı
İtalya'nın başkenti Roma'ya bağlı Marino kasabasında düzenlenen geleneksel Tesbihin Aziz Meryemi Bayramı'na katılan Tavşanlı Belediye Başkanı Mustafa Güler, Türk ve İtalyan toplumları arasındaki dostluğa önemli katkılar sağlayacağını belirttiği etkinli

İtalya'nın başkenti Roma'ya bağlı Marino kasabasında düzenlenen geleneksel Tesbihin Aziz Meryemi Bayramı'na katılan Tavşanlı Belediye Başkanı Mustafa Güler, Türk ve İtalyan toplumları arasındaki dostluğa önemli katkılar sağlayacağını belirttiği etkinlikte Marino Belediyesi ile kardeşlik anlaşması imzaladıklarını bildirdi.

Mustafa Güler, Osmanlı Donanması'nın 1571'de mağlup olduğu İnebahtı Savaşı'nın yıl dönümü olan bayramın Marino'da 438 yıldan bu yana kutlandığını anımsattı.
İtalya'da faaliyet gösteren TEVERE Kültürel Diyalog Platformu organizasyonuyla Tavşanlı Halk Eğitimi Merkezi'nin el sanatları ve halk oyunları ekipleriyle katıldığı etkinliklerin toplumlar arasındaki ilişkilere önemli katkıda bulunacağına inandığını belirten Güler, Marino Belediye Başkanı Adriano Palozzi ile kardeşlik anlaşması imzaladıklarını kaydetti.
Güler, şöyle konuştu:
''Önceki yıllarda bu kutlamalarda bir İtalyan genç, sırtına zincir vurularak Türk askeri diye kasaba sokaklarında dolaştırılıyormuş. Bu bayrama ekim ayının ilk haftasında katıldık. Bu yılki kutlamalarda böyle görüntüler yaşanmadı. Zincirler kırılarak toplumlar arası kardeşliğin pekiştirilmesi amaçlandı. Halk Eğitimi Merkezi'nin halk oyunu ekiplerince gösteriler sunuldu. El sanatları ürünlerimizden oluşan sergi açıldı.''
Marino Belediyesi yetkilileriyle Tavşanlı'daki el sanatları ürünlerinin pazarlanması konusunda görüştüklerini bildiren Güler, Tavşanlı'ya gelecek İtalyan heyetle bu konuda ortak çalışmalar yürüteceklerini söyledi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com