Tescilsiz metruk binalar yıkılıyor

Tescilsiz metruk binalar yıkılıyor
Kütahya'da, kültür varlığı olarak tescili bulunmayan ve çevresi için tehlike oluşturan metruk binaların yıkımına belediye ekiplerince başlandı.

Alınan bilgiye göre, görüntü kirliliğine de yol açan eski binalar belediye tarafından tespit edildi ve daha sonra bunların yıkımı için çalışmalara başlandı.
Börekçiler Mahallesi Çıra Sokak'ta bulunan ve mahalle sakinlerinin şikayetlerine konu olan evin yıkımı, belediye ekiplerince iş makineleriyle gerçekleştirildi. Polis ve itfaiye ekiplerinin hazır bekletildiği yıkım sırasında vatandaşların binaya yaklaşmasına izin verilmedi. İş makineleriyle bina yıkıldıktan sonra oluşan enkaz, kamyonlara yüklenerek kent dışına taşındı.
Tescili bulunmayan bu binanın sahiplerinin Bursa'da yaşadığı ve onlardan alınan izinle yıkımın gerçekleştirildiği bildirildi.
Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Bölge Müdürlüğünün, kültür varlığı olarak tescili yapılan binaların projesi olmadan yıkılmasına izin vermediği, bu nedenle kentte tehlike oluşturan yaklaşık 400 eski binanın kısa sürede yıkılmasının mümkün olmadığı öğrenildi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com