Teşekkür ilanında Gül ile Erdoğan ayrımı!

Teşekkür ilanında Gül ile Erdoğan ayrımı!
Hürriyet yazarı Ahmet Hakan, Fethullah Gülen'in geçmiş olsun dilkeleri üzerine yayınladığı ilandaki isimleri köşesine taşıdı.

Ahmet Hakan, ilanda yer alan isimlerle ilgili ilginç tespitlerde bulunduğu yazısında, isimlerin mevkii ve alan çeşitliliğine de dikkat çekiyor.

İki sayfalık ilanın ilk sayfasının başında Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün, diğer sayfanın başında ise Başbakan Erdoğan'ın isminin yer almasını da manidar bulan Ahmet Hakan, herkesin merak ettiği bir soruyu da soruyor: Neden Zaman'dan kimsenin adı yok?

Cemaat'in yayın organları arasında bulunan isimlerin ilanda yer almaması soru işaretlerini de beraberinde getirdi. Hakan, konuyla ilgili 'Aileden diye mi teşekkür edilmedi?' yorumunda bulunurken, ilanda Cemaat'e yakınlığı ile bilinen kanallardan sadece Kanal 7 mensuplarına yer verildi.

Meclis'te yer alan dört partinin de birçok üyesinin isminin yer aldığı ilanda adı bulunmayan bir diğer isim ise İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı adaylığı açıklanan Mustafa Sarıgül oldu. Sarıgül, şaşırtan isimlerin yer aldığı listede adını geçirmeyerek 'şaşırtmayan' duruşunu korudu...

İşte Ahmet Hakan'ın köşe yazısından ilgili bölüm:

Fethullah Hoca’nın ilanını incelerken

FETHULLAH Gülen Hoca geçirdiği rahatsızlığın ardından kendisine “Geçmiş olsun” diyenlere Zaman gazetesine verdiği iki tam sayfa ilanla teşekkür etti.
İlanı incelerken mırıldandığım cümleleri takdim ediyorum:

*

İki tam sayfalık ilanda bir sayfanın lideri Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, diğer sayfanın lideri Recep Tayyip Erdoğan... Böyle “ince gören” bir yaklaşıma nadir rastlanır.
Kabineden arayanlar çoğunlukta. Ama aramayan bakanlar da olmuş... “Hangileri acaba” diye merak etsem mi? Bilemedim.
CHP’den iki isim var: Gürsel Tekin ve Erdoğan Toprak... Kemal Kılıçdaroğlu aramamış demek ki... Hımmm...
MHP’den tek isim çıkmış arayan: Oktay Vural... Devlet Bey’in selamlarını iletti mi acaba?
Vay... Sırrı Süreyya Önder de aramış Fethullah Gülen Hoca’yı...
İş dünyası resmen “Geçmiş olsun” atağına kalkmış: TÜSİAD Başkanı Muharrem Yılmaz en başta...
Ardından Mustafa Koç, Aydın Doğan, İshak Alaton, Hüsnü Özyeğin, Ferit Şahenk geliyor...
“Mahmut Efendi” olarak bilinen Mahmut Ustaosmanoğlu da aramış, Hahambaşı İshak Haleva da... Bu iki ismin aynı teşekkür ilanında alt alta gelmiş olması bile enteresan bir tevafuk olmuş.
Bazı gazete genel yayın yönetmenleri ile bazı Ankara temsilcileri de teşekkür edilenler arasında... Fakat Zaman’dan kimse yok teşekkür edilenler arasında. Niye? Aileden diye mi?

*

Teşekkür ilanına girebilecek kadar atak davranamadım ama olsun.
Ben de buradan “Geçmiş olsun” diyorum.İşte Fethullah Gülen'in içierisinde yer alan isimlerle okuyanı şaşırtan teşekkür ilanı:

Ahmet Hakan'ın köşe yazısına buradan ulaşabilirsiniz.

(DSE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com