TESK, Afyonkarahisar'da buluştu!

TESK, Afyonkarahisar'da buluştu!
TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, esnaf ve sanatkarın içinde bulunduğu durumu değerlendirdi..

Afyonkarahisar'da, iftar yemeğinde bir araya gelen birlik başkanlarına hitap eden TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, esnaf ve sanatkarın içinde bulunduğu durumu değerlendirdi.
Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken'in ev sahipliğinde Esnaf ve Sanatkar Odaları Birliği'nin (ESOB) organizasyonunda Anemon Afyon Termal Otel'de birlik temsilcileri ve yönetim kurulu üyelerine iftar yemeği verildi.
Afyonkarahisar'ın çok önemli bir şehir olduğunu söyleyen Palandöken, şöyle konuştu: 'Afyonkarahisar hem turizmin hem tarihin hem de engin bir bilgi birikiminin olduğu bir kenttir. Türkiye'nin neredeyse anahtarı konumunda, çevre illerle bağlantıda köprü vazifesi gören ekonomide de önemli bir sektörel değeri taşıyan bir kenttir. Esnaf sanatkarın içerisinde bulunduğu değişim, dönüşüm, destek projesinin semeresini hep birlikte göreceğiz.'
Yaklaşık üç yılık sürede ortak akıl çalışmaları TÜBİTAK'la birlikte toplantılar yaparak esnaf ve sanatkarın emarını çekerek masaya yatırdıklarını belirten Palandöken, esnaf ve sanatkarın ne şekilde bir değişim ve dönüşüme ayak uyduracağı yönünde bir mücadele verdikleri söyledi. Bugün en uzak ilimizden en yakın ilimize kadar buraya teşrif eden yaklaşık 11 birlik başkanı ile Kasaplar Federasyonu Başkanı ile bir arada olduklarını anlatan Palandöken, 'Et meselesinde önemli bir sıkıntıyı bertaraf etti. Et
Balık Kurumu şubelerini kapatmak suretiyle esnafın canlanmasına kaynak sağladı. Bizim amacımız üzüm yemek bağcıyı dövmek değil. Önemli olan esnafın çalışma hayatındaki eksikleri görüp yerinde inceleyebilmektir' dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com