Teşkilatlarını bilgilendiriyorlar

Teşkilatlarını bilgilendiriyorlar
Eğitim çalışması kapsamında teşkilatları bilgilendiren AK Parti Kadın kolları üyeleri, Afyonkarahisar'da da çalışmalarına başladı.

Eğitim çalışması kapsamında teşkilatları bilgilendiren AK Parti Kadın kolları üyeleri, Afyonkarahisar'da da çalışmalarına başladı.
Afyonkarahisar'a gelen AK Parti Kadın Kolları Siyasi ve Hukuk İşleri Başkanı ve Kocaeli Milletvekili Azize Sibel Gönül ile Kadın Kolları Teşkilat İşleri Başkan Yardımcısı Nur Özkaya ve AK Parti Merkez Karar Yürütme Kurulu üyeleri, İl Başkanı Mehmet Zeybek'i ziyaret etti. Ziyarette AK Parti Milletvekilleri Halil Aydoğan ve Ahmet Koca'da yer aldı.
AK Parti Kadın Kolları Siyasi ve Hukuk İşleri Başkanı ve Kocaeli Milletvekili Azize Sibel Gönül, genel merkezde devam eden eğitim çalışması kapsamında teşkilatlar bilgilendirdiklerini belirterek, çalışmaların arazi ayağını gerçekleştirdiklerini dile getirdi.
Genel merkezde devam eden eğitim çalışması kapsamında Türkiye'yi gezdiklerini söyleyen Azize Sibel Gönül, 'Biz bunun arazi ayağını çalışıyoruz. Hükümetin icraatlarını, yapacaklarını paylaşmak ve teşkilat çalışmalarını yerinde incelemek amacıyla ziyaretler yapıyoruz. Daha önce Adana'ya gittik, Afyonkarahisar'dan sonra da Adıyaman'a gideceğiz. Bir çok ülkeden önce kazanılmış olan hakların çok iyi kullanılmadığın gördük.
Günümüzde kadının siyasetteki yerinin cumhuriyet tarihinde ilk defa 9.4'lük bir orana geldiğini görüyoruz. Bu oran Türkiye için yeterli değildir.
Bu sadece kadınların meselesi de değildir. Kadınıyla erkeğiyle bu işi halletmede kararlı bir ülkeyiz. Kadının siyasette varlığını arttırıyoruz. Tüm siyaset alanında kadın varlığını oluşturmaya çalışıyoruz. Siyaset yerelde başlar. Kadının da yerelde daha aktif olmasını istiyoruz.
Yereldeki sorunları ve eksiklikleri kadınlar daha iyi algılar ve fark eder. Kadınların yerelden yetişerek daha sonra parlamentoya gelmeleri çok daha doğru olacaktır' diye konuştu.
Gönül ve beraberindeki heyet, İl Başkanlığı ziyaretinin ardından Afyonkarahisar Belediyesine geçerek burada Belediye Başkanı Burhanettin Çoban ile görüştü. Gönül, Başkan Çoban'dan Afyonkarahisar hakkında bilgi aldı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com