TESKOMB 64. Yıl Vizyon Buluşması

TESKOMB 64. Yıl Vizyon Buluşması
Gümrük ve Ticaret Bakanı Yazıcı:

ANKARA (AA) - Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı, seçime ilişkin "Bu desteğin ne anlama geldiğini, Türkiye'yi nerelere taşıma anlamına geldiğini, güven ve istikrarı ne denli tahkim edeceğini esnaf ve sanatkar olarak en iyi takdir edenlersiniz" dedi.

"Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifleri Birlikleri Merkez Birliğinin (TESKOMB) 64. Yıl Vizyon Buluşması" etkinliği ATO Congresium'da Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Yardımcısı Ali Babacan'ın katılımıyla gerçekleştirildi.

Konuşmasına, "Sözü fazla uzatmayacağım, söz Usta'nın" ifadesiyle başlayan Bakan Yazıcı, bugün sabah saatlerinden itibaren Başbakan Erdoğan ile Artvin, Rize ve Erzurum programlarında yer aldığını anlattı. Yazıcı, "Çok yoğun bir program, büyük coşku. Elbetteki bu kadar yorgun gün sonunda Türkiye Cumhuriyeti Başbakanının TESKOMB'un 64. Vizyon Buluşmasına teşrifleri başlı başına esnaf ve sanatkarımıza ne denli destek verdiğimizin büyük bir göstergesidir. Artvinliler bugün Çoruh Nehri kadar gürdü, Rizeliler Fırtına Vadisi kadar berrak, yeşilin çeşidi kadar renkliydi. Erzurumlular Palandöken kadar dik ve dinamikti" diye konuştu.

Yazıcı, TESKOMB üyelerinin toplumun temel direği ve Ahi Evran-ı Veli'nin bugünün Türkiyesi'ndeki temsilcileri olduklarını dile getirdi.

Yazıcı, 2011 yılında seçim gezisine ilişkin bir anekdotu paylaşarak, "Rize'de dolaşıyorum. Seçime yakın bir süre kalmış. Vatandaşlar isteklerde bulundular. O istekler karşısında beni bir esnaf kurtardı. Müdahale etti, dedi ki 'Arkadaşlar şimdi istek zamanı değil, destek zamanı.' Abdülkadir (Akgül) kardeşim çok güzel ifade ettiler. Siz şimdi bu desteğin ne anlama geldiğini, Türkiye'yi nerelere taşıma anlamına geldiğini, güven ve istikrarı ne denli tahkim edeceğini esnaf ve sanatkar olarak en iyi takdir edenlersiniz" değerlendirmesinde bulundu.

TESKOMB Genel Başkanı Abdülkadir Akgül de Başbakan Erdoğan'ın TESKOMB'u cumhuriyet tarihinin en düşük kredi oranıyla tanıştırdığını belirterek teşekkür etti. Akgül, "Hep siz verdiniz ama artık sıra bizde... Sizden faizimizi indirmenizi istemiyoruz ama Allah aşkına bindirmeyin. Siz ne yapıyorsanız en büyük faydayı bu kesim görüyor, size ne yapılıyorsa en büyük zararı bu kesim görüyor. Merkez Bankasının faiz kararı bu kesimi zora soktu" dedi.

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com