Teslim olan PKK'lıdan Erdoğan'ı kızdıracak itiraflar!

Teslim olan PKK'lıdan Erdoğan'ı kızdıracak itiraflar!
Güvenlik güçlerine teslim olan PKK'lının bu itirafları çok konuşulacak!
Geçen ay PKK kampından kaçarak güvenlik güçlerine sığınan S.A'nın itirafları AKP'nin açlım politikalrının çöktüğünün ispatı niteliğinde. S.A PKK'nın çekilmediğini aksine Türkiye'de daha da güçlendiğini belirterek PKK'nın bölgedeki illerde asayiş birimleri oluşturduğunu, PKK'lı teröristlerin şehir merkezlerine sızdığını söyledi.
 
S.A.  Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele (TEM) Şube Müdürlüğü’ndeki sorgusunda çok çarpıcı itiraflarda bulunarak PKK'nın ileriye dönük strateji planlarını anlattı. S.A PKK'nın Kandil'de silah kullanımı, bombalama ve suikast eğitimleri verdiğini belirtti.
 
S.A., “Kambur olan Deniz kod adlı ve beyin tümörü olan Argeş kod adlı örgüt mensuplarıyla birlikte, bölük komutanı Deşdi tarafından Metina bölgesindeki hastaneye gönderildik. Burada bize ilaç tedavisi uyguladılar. Daha sonra bizi yeniden kamp alanına götürdüler. Eğitimlerin ardından mayıs ayı sonunda Abbas kod adlı Duran Kalkan ve Şahin kod adlı komutanların katılımıyla Kandil’de yemin töreni düzenlendi. Burada örgüt mensuplarına terör örgütüne ihanet etmeyeceklerine, silahlarını bırakmayacaklarına ve tam bir militan olacaklarına dair yemin ettirildi.” açıklamasında bulundu.
 
 
Yemin töreninde Duran Kalkan şu açıklamaları yaptı:
 
“Rojava’yı ele geçirdik. Burada askerlerimiz bulunmakta. Buranın tamamen kontrolü bizim elimizde. Geri çekilme diye bir şey yok. Aksine katılımlar artarak devam ediyor. Önder Apo’nun hedefi 20-25 bin olan asker sayısını 100 bine çıkarmak. Bu sayıya yaklaşıldığında askerler şehirlere inerek halk savaşı başlatacak. Irak ile anlaşamıyoruz. Çünkü Irak bizim Türkiye ile savaşmamızı istiyor. Bunun için de ne istersek vermeye hazırlar. Ancak savaşmak şu an için önder Apo’nun planları arasında yok. Biz Türkiye ile barış sağlasak bile savaşacak ülke çok. Ancak şu anda toparlanmamız ve eleman kazanmamız daha önemli. Sizleri örgüte katılımınızdan dolayı kutluyorum.”
 
S.A'nın itiraflarından bazı satırbaşları: “Cizre’de ortaya çıkan sözde asayiş ekibi çalışması bir prova niteliği taşırken, Kandil’den Doğu ve Güneydoğu’daki tüm illere aynı çalışma talimatı verildi. Kandil’deki talimata göre PKK, bu illerde asayiş ekipleri kurarak polis eğitimi verecek. PKK’nın dağ kadrosunda bulunan ancak büyük olaylara adı karışmayan birçok örgüt üyesi, şehir ve kasabalara yerleştirildi. KCK kadrolarına dahil edilen bu militanlar, Cizre benzeri eğitim çalışmaları yürütüyor.” 
 
 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com