"Tetiğin düştüğünü duydum"

"Tetiğin düştüğünü duydum"
Sofya'daki silahlı saldırı girişimine CHP Tekirdağ milletvekili Faik Öztrak da tanıklık etti.
Sofya'da düzenlenen Sekizinci Hak ve Özgürlükler Hareketi Ulusal Kongresi'nde Hak ve Özgürlükler Hareketi Genel Başkanı Dr. Ahmed Doğan konuşma yaptığı sırada silahlı saldırı girişiminde bulunuldu. Silahın tutukluk yaptığı saldırı sonrası saldırgan etkisiz hale getirildi. Olay esnasında salonda bulunan CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Tekirdağ Milletvekili Faik Öztrak yaşanan dehşet anlarını değerlendirdi. Öztrak, "Siyasetçinin silahla susturulmasını hiçbir şekilde kabul etmiyoruz" dedi.
 
TETİĞİN DÜŞTÜĞÜNÜ DUYDUM AMA SİLAH ATEŞ ALMADI 
 
Öztrak, "Hak ve Özgürlükler Hareketi Genel Başkanı Dr. Ahmed Doğan konuşmasını yaparken, konuşmasının tam ortasında genç biri koşarak kürsüde yanına yaklaştı, elinde bir silah olduğunu gördük. Silah ile ateş etmeye çalıştı. Tetiğin düştüğünü duydum ama silah ateş almadı. Benim gördüğüm kadarı ile başkanın korumaları uzaklaştırdı ve yere düşerken de silahı başkana doğru doğrultuyordu. Başkan yara almadan kurtuldu. Bu sevindirici" dedi
 
Kendisinin de protokol ile ön sırada bulunduğunu belirten Öztrak, "Ben ön sırada oturuyordum. Kürsüye 30 metre mesafedeydim yani kürsünün sağ karşısında uzak noktadaydık. Benimle birlikte CHP Edirne Milletvekili Recep Gürkan, CHP Kırklareli Milletvekili Mehmet Siyam Kesimoğlu, CHP Tekirdağ Milletvekili Emre Köprülü de burada. Olay gözlerimiz önünde oldu, son derece önemli. Siyasetçinin silahla susturulmasını hiçbir şekilde kabul etmiyoruz. Burada üzücü gelişme, burada bir bölünme var ve maalesef bu bölünmenin el altından sanki desteklendiğini görüyoruz. Burada biz ve MHP var ama AKP'den kimse yok" dedi.
 
Kongreye ara verildiğini belirten Öztrak, "15.00'e kadar kongreye ara verildi. Burada kararlılık herşeyin üstünde. Kongre üyeleri bu saldırıyı protesto etti. Biz kongreyi takip etmeye devam edeceğiz. Ben başkanımız Sayın Kılıçdaroğlu'na olaya dair bilgi verdim. Kendisi son derece üzgün, geçmiş olsun açıklaması yaptı" dedi. (EAK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com