Tetikçinin telefonunda MİT'in numarası çıktı

Tetikçinin telefonunda MİT'in numarası çıktı
Paris'te 3 PKK'lı kadını öldüren Ömer Güney'in telefonununda kayıtlı olan 13 numaradan birinin MİT'e ait olduğu ortaya çıktı. İşte Karşı Gazete'nin dünden anonsunu yaptığı özel haberi...

Fransa Adalet Bakanlığı, tetikçi Ömer Güney'in telefonunda kayıtlı bulunan beşi sabit, sekizi mobil olan 13 numaranın kimlere ait olduğunu Türkiye'ye sordu. Ancak Ankara dosya hazırlıyoruz diyerek cevap vermedi. Fransa'nın yolladığı belgedeki numaraların kime ait olduğuna Karşı Gazetesi ulaştı.

Tetikçinin telefonundaki rehberinde 0 442.. ile başlayan numara MİT Erzurum Bölge Başkanlığı'na ait. Üstelik telefon numarası sorgulama servislerinde de numara bu şekilde kayıtlı.

FATURA İSTENİYOR

Fransa Adalet Bakanlığı'ndan gönderilen istinabe 3 bölümden oluştu. İlk bölümde Güney soruşturması hakkında bilgi veren Fransız makamları ikinci bölümde Güney'in 29 Kasın-21 Aralık tarihleri arasında kullandığı 538 27... numaralı telefon hattının incelenme sonuçlarını belirtti. İstinabe belgesine göre Ömer Güney en çok 90 538 27... numaralı hat ile görüştü. Fransız yetkililer bu numaranın kimliğini ve detaylı faturasını istedi. Belgede bu numara ile irtibatlı olan 90 533 1... ve 90 212 7... numaralı hat kullanıcılarının 30 Ağustos 2012 ile 20 Ocak 2013 tarihleri arasında Fransa'da oldukları belirtildi. Belgede bu numaraların da sık konuştuğu numaralar belirtildi ve kimlik bilgiler istendi.

ARAYIP ARAMADIĞI MEÇHUL

Raporun en çarpıcı telefon numarası ise dördüncü sayfada yer aldı. Paris savcıları Ömer Güney'in evinde buluna NOKİA marka telefon rehberinde 13 kayıtlı numara buldu. Fransız savcılarının belgesinde belirttiği 0 442 2.. numaralı telefon sahibi MİT Erzurum Bölge Başkanlığı'ydı. Ömer Güney'in bu numarayı arayıp aramadığı ise bilinmiyor.

AİLESİ HAKKINDA BİLGİ

İstinabe belgesinin son sayfasında Fransız savcılar Türk makamlarından Güney'in ailesi hakkında bilgi istedi. Ömer Güney'in eski eşinin herhangi bir klinikte tedavi görüp görmediğini öğrenmek isteyen savcılar, zanlının Türkiye'deki banka hesaplarını ve para giriş çıkışlarını, pasaport bilgileri üzerinden giriş çıkış kayıtlarını, Türkiye'de güvenlik kayıtlarına yansıyan görüntüsü olup olmadığının bildirilmesini talep etti. Fransız makamlarının taleplerine halen Adalet Bakanlığı'ndan bir cevap verilmedi. (MUK)

Kaynak: Karşı Gazete

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com