Texas Valisi'nden şok eden Türkiye açıklaması!

Texas Valisi'nden şok eden Türkiye açıklaması!
Ölülerin üzerine işeyen askerleri savunduğu için tepki çeken Vali bu sefer de Türkiye hakkında inanılmaz sözler sarfetti.

South Carolina’da 21 Ocak’ta yapılacak önseçim öncesi kozlarını, Amerikan sağının medyadaki iki amiral gemisi Wall Street Journal gazetesi ve Fox News’in ortaklaşa organize ettiği açıkoturumda paylaşan 5 Cumhuriyetçi adaydan Texas Valisi Rick Perry, yeni bir gafa imza attı.

CESETLERE İŞEYEN ASKERLERİ SAVUNMUŞTU

Önceki gün öldürülen Taliban askerlerinin cesetlerine işeyen askerleri savunduğu için başta John McCain olmak üzere Amerikan medyası ve politik çevrelerinin tepkisini çeken Perry, bu kez Türkiye ve yönetimi hakkında oldukça ağır hakaretlerde bulundu. FOX News’in sorusu Perry’nin cevabından ağır Açıkoturumun moderatörlerinden Bret Baier’in soruyu soruş şeklinin de en az Perry’nin ağır cevabı kadar hakaretvari olması dikkat çekti.

TÜRKİYE NATO'DAN ATILMALI

Baier’in sorusu: ‘’Vali Perry, İslamist orijinli partinin Türkiye’de iktidara gelmesinden beri öldürülen kadın sayısı yüzde 14 arttı. Basın özgürlüğü Rusya’nın seviyesine geriledi. Türkiye’nin başbakanı Hamas’a kucak açtı ve Türkiye hem İsrail’e hem de Kıbrıs’a karşı askeri güç kullanma tehdidinde bulunuyor. Türkiye’nin bu dönüşümüne bakarak, Türkiye’nin hala NATO’ya üye olarak kalması gerektiğine inanıyor musunuz?’’

Bu yanlı ve provokatif soruya Perry’nin tam cevabı ise şöyle oldu: ‘’Açık ki birçoklarınca İslamcı terörist olarak görülen kişilerce yönetilen bir ülke olduğunuz zaman ve kendi vatandaşlarınıza karşı bu tür eylemlerde bulunuyorsanız, o zaman cevap evet, NATO’dan atılmalı. Bu sadece NATO’da kalıp kalmayacaklarını konuşmanın değil, ABD’nin bu ülkeye yapacağı yardımı sıfıra indirmesinin de zamanı’’ Perry ciddi bir aday değil Türkiye ile ilgili sözleri, salondaki Cumhuriyetçilerce alkışlanan Rick Perry’nin başkan adaylığı yarışında artık bir iddiası bulunmuyor. Büyük olasılıkla da South Carolina önseçimine katıldıktan sonra yarıştan çekilecek. Analistler, Perry’nin Iowa’dan sonra yarıştan çekilmeyerek, Mitt Romney’nin kazanmasına yardımcı olmaya çalıştığı görüşünde. Perry, Gingrich ya da Santorum’un tabanından çaldığı oylarla Romney’nin eyaleti kazanmasını sağlamaya çalışıyor. Mitt Romney’i ise Cumhuriyetçi Parti merkezi, Wall Street ve merkez medya destekliyor.

GAFLARIYLA ÜNLÜ!

Gaflarıyla ünlü Rick Perry’nin, Cumhuriyetçi Parti adaylık yarışındaki macerasından geriye unutulmaz gafları kalacak. ABD başkanı seçildiğinde 3 federal bakanlığı kaldıracağını açıklayıp, ancak ikisinin adını verebilen ve canlı yayında üçüncüsünü bir türlü hatırlayamayınca verdiği ‘oops!’ tepkisiyle politik literatüre mizah unsuru olarak geçen biri. Üstelik, yaklaşık 2 ay sonra 3 bakanlığın adını yine karıştırdı. Rick Perry, Pazartesi akşamı sahneye çıkan 5 aday içinde kazanma şansı olmayan tek aday. Fox News’in ağır tahrik kokan Türkiye sorusunu diğer ciddi adaylara değil de Perry’e sorması dikkat çekti. Akıllara, acaba Fox News ile Perry arasında bu soru ve cevap konusunda bir ön görüşme yapıldı mı ihtimali geldi.(SYE)

Milliyet

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com