Teyzesine kızdı, evdeki kasayı soydurdu

Teyzesine kızdı, evdeki kasayı soydurdu
Menemen ilçesinde, bir evdeki çelik kasadan 50 bin lira değerinde ziynet eşyasının çalınmasını araştıran polis, olayın azmettiricisi olduğu ileri sürülen ev sahibinin yeğeninin de aralarında bulunduğu 4 kişiyi gözaltına aldı.

Menemen'de yaşayan Ayşe G'nin evine giren hırsızlar, evdeki çelik kasayı açarak içerisindeki 50 bin lira değerindeki ziynet eşyasını çaldı. Eve geldiğinde kasanın açıldığını fark eden Ayşe G, durumu polise bildirdi.

Olayla ilgili soruşturma başlatan Asayiş Şubesi Hırsızlık Bürosu ekipleri, Ayşe G'nin, hırsızlık öncesinde bir kişiyi sorma bahanesiyle kapıya gelen ve telefon eden bazı kişilerden şüphelendiğini söylemesi üzerine bu yönde araştırma başlattı.

Evin telefonunda olay sırasında cevapsız bir telefon çağrısı bulunduğunu da belirleyen ekipler, arayan numaranın evin yakınındaki bir büfeye ait olduğunu tespit etti. Büfede güvenlik kamera görüntülerinden yola çıkan polis, telefon edenlerin ve olay öncesinde ev çevresinde dolaşanların kasa hırsızlığından sabıkalı Z.K, E.D. ve Y.G. olduğunu belirledi.

Zanlıları yakalamaya yönelik çalışma başlatan polis, bu kişilerin evdeki kasadan haberdar olmasıyla ilgili bilgi edinmek için ilçedeki birçok güvenlik kamerasını inceledi. Polis, zanlıların kiralık otomobille ilçeye geldiklerini, aralarında hırsızlık yapılan evin sahibi Ayşe G'nin yeğeni A.G'nin de bulunduğu bazı kişilerle görüşme yaptıklarını tespit etti. Bu bilgi üzerine polis, A.G. ve okul arkadaşı Y.U. ile T.S'yi gözaltına aldı.

A.G'nin sorgusunda, teyzesi olan Ayşe G'ye kızdığı için evini soydurmayı düşündüğünü, okuldan tanıdığı Y.U'dan yardım istediğini, Y.U'nun da kendisini T.S. ile tanıştırarak bu kişi aracılığıyla Z.K, E.D. ve Y.G. ile irtibat sağladıklarını anlattığı, çalınan ziynet eşyalarının İzmir'deki kuyumcu Ö.B'ye 22 bin lira karşılığında sattıklarını söylediği öğrenildi.

Polis, olayla ilgili kuyumcu Ö.B'yi de gözaltına aldı, altınların bir bölümünü ele geçirdi.

Hırsızlığı gerçekleştirdiği belirlenen Z.K, E.D. ve Y.G'nin yakalanması için çalışmalar sürdürülürken, gözaltına alınan A.G, Y.U, T.S. ve Ö.B. sorgularının ardından Menemen Adliyesi'ne gönderildi. (EAK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Dikkat! Bu yollar 2 gün kapalı02 Ocak 2015 Cuma 14:37
 • Zabıta ceza değil ödül dağıttı26 Aralık 2014 Cuma 15:50
 • İzmir yeni yıla 'Özlem'le girecek26 Aralık 2014 Cuma 15:48
 • İstanbul'da taksici eylemi26 Aralık 2014 Cuma 10:39
 • İstanbul’da 12 saatlik su kesintisi24 Aralık 2014 Çarşamba 13:00
 • Sis bir çöktü bir daha kalkmak bilmedi08 Aralık 2014 Pazartesi 14:56
 • Trafik polisine ceza kesildi01 Aralık 2014 Pazartesi 10:27
 • İçme suyuna kanalizasyon atığı karıştı!27 Kasım 2014 Perşembe 11:03
 • AKP'li başkandan tarihi itiraf!26 Kasım 2014 Çarşamba 09:34
 • Çeşme’nin ölüm fermanı19 Kasım 2014 Çarşamba 08:22
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com