TFF, 5 yıl F.Bahçe'yi Avrupa'ya göndermeyecek!

TFF, 5 yıl F.Bahçe'yi Avrupa'ya göndermeyecek!
F.Bahçe, UEFA tarafından Şampiyonlar Ligine katılması konusunda 3 yıl ceza aldı mı?.. F.Bahçe'yi Şampiyonlar Liginden atan UEFA mı, yoksa TFF mi?.. İşte UEFA'nın bu konuyla ilgili yorumları.

Dün, Akşam gazetesinde çıkan, F.Bahçe, Avrupa Kupalarına katılma hakkı elde edebilse bile gelecek sezon Avrupa Kupalarında boy gösteremeyecek çünkü 3 yıl boyunca men edildi haberi geldi.

Biz de böyle bir bilgi olup olmadığıyla ilgili olarak UEFA'dan net bilgi aldık. İşte UEFA'nın F.Bahçe'nin aldığı iddia edilen 3 yıllık men cezasıyla ilgili iddiaya cevap:

ŞU ANDA BİR CEZA DOSYASI BULUNMUYOR

UEFA aldığı her önce o ülke federasyonu, ardından kulüp en son olarak da kararı basın ofisi aracılığıyla basınla paylaşır.

Şu anda F.Bahçe'nin 3 yıl men cezası aldığıyla ilgili bir karar bize ulaşmadı.

Şu anda UEFA Kontrol ve Disiplin Kurulu'nun önünde F.Bahçe ile ilgili bir ceza dosyası bulunmuyor.

UEFA, CEZALARINI SIRALI VEREMEZ

UEFA; kendi düzenlediği turnuvalara katılmama cezasını sıralı vermez, F.Bahçe eğer üç yıl ceza alırsa, bu ceza 5 yıl içinde 3 yıl olarak hayata geçirilir. Eğer 5 yıl içinde ceza alırsa bu da 8 yıl içinde 5 yıl olarak hayat bulur.

F.Bahçe bu sezon Avrupa Kupalarında yer almayan bir takım olarak UEFA'nın F.Bahçe üzerinde herhangi bir yetkisi yok.

5 YIL İÇİN BU GEÇERLİDİR

F.Bahçe gelecek sezon kendisinden istenecek olan 'temiz belgesini'(son 5 yıldır herhangi bir olumsuzluğa karışmadığını kabul eden) UEFA'ya ulaştırır, daha sonra da turnuvaya katıldıktan sonra herhangi bir illegal olay içinde olduğu kanıtlanırsa, uygulama buna göre hayata geçer.

TFF, 5 YIL F.BAHÇE'Yİ GÖNDERMEYEBİLİR

TFF, gelecek sezonda da F.Bahçe'nin 'temiz' olmadığına inanırsa, yine onların Avrupa Kupalarına katılmasını engelleyebilir. Eğer TFF, geçen sezon F.Bahçe'nin şike yaptığına inanırsa, 5 yıl boyunca F.Bahçe'nin Avrupa Kupalarında yer almasını engelleyebilir.

BAĞIMSIZ MAHKEME KARARIYLA İLGİLİ

Bahsettiğiniz tüm maddeler F.Bahçe'nin illegal bir yola sapmış olmasının net olarak kanıtlanması durumunda hayata geçer. UEFA'nın bahsettiğiniz disiplin talimatlarının hayata geçmesi için bağımsız mahkemelerin verdiği ve temyiz sonucunda da kanıtlanan dosyalar olması gerekir.

F.BAHÇE İSTEĞİYLE 5 YIL AVRUPA'YA GELMEMELİ

Sizin dediğiniz gibi eğer F.Bahçe Kulübünün illegal yollardan Avrupa Kupalarına katılmayı hakkettiği kanıtlanırsa, F.Bahçe 5 yıl boyunca kendi isteğiyle turnuvalara katılmamalıdır. Eğer 5 yıl boyunca katılırsa, gönderdiği 'temiz' belgesi gereğince 8 yıl içinde 5 yıl Avrupa Kupalarından men cezası ile karşılaşabilir.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com