TFF başkan adayı Zafer Murat Mermer: "Yarış 4 aday arasında geçer"

TFF başkan adayı Zafer Murat Mermer: "Yarış 4 aday arasında geçer"
TFF başkan adaylarından iş adamı Zafer Murat Mermer,"Yarış 4 aday arasında geçecek gibi görünüyor" dedi.

Türkiye Futbol Federasyonu'nun başkan adaylarından iş adamı Zafer Murat Mermer, Bursaspor-İstanbul Büyükşehir Belediyespor maçını izledi. Maç sonrası DHA'nın sorularını yanıtlayan Mermer, "Yarış 4 aday arasında geçecek gibi görünüyor" dedi.

Pazar akşamı itibariyle 3 aday olduklarını ancak bir anda rekor sayıya ulaşıldığını belirten TFF başkanı adayı Zafer Murat Mermer, "Yarış 4 aday arasında geçecek gibi geçiyor. Türkiye için en tarafsız, dürüst, güzel hizmeti verecek olan başkan olacak. Ekibiyle birlikte hepimiz süreci göreceğiz. Adaylar arasında kıyasıya bir mücadele olacak. Herhalde TFF tarihinde ilk defa bu kadar çok adaylı bir müracaat ile ortaya çıktık. Bu da şunu gösteriyor; Guiness Rekorlar Kitabı'nda bir tarih daha yazdık. En çok aday olan federasyon özelliğini de almış durumdayız herhalde" diye konuştu.

"DEMİRÖREN, TÜZMEN, AKSU VE BEN"

Başkanlık için öne çıkan isimleri söyleyen Mermer, "Öne çıkan isimleri, Yıldırım Demirören, Kürşat Tüzmen, Ata Aksu ve tabii ki ben olarak değerlendiriyorum. Ben en gencim ama en genç olmak hizmet yapmayacağım anlamına gelmez. Öbür ağabeylerim hizmette bulunmuş ama biraz daha bu hizmetin gençlere geçip bizim gibi verimli kişilere geçmesi gerektiğini inanıyorum. Suat Kılıç bakanımın tarif ettiği özellikleri fazlasıyla tamamladığımı, tam beni tarif ettiğini, artı bir özellik olarak da gençliğimi ortaya koyuyorum. Kendisi de genç bir bakan. Seçildiğim takdirde iyi anlaşacağımıza da inanıyorum" şeklinde konuştu.

"ŞAMPİYONLUĞU HAKEDİYORLAR"

Bursaspor - İstanbul Büyükşehir Belediyespor karşılaşmasını değerlendiren Zafer Murat Mermer, şunları söyledi:

"Bugün çok güzel bir maç izledik. Bursaspor taraftarı çok güzel oynadı, kutluyorum. Taraftarı kutluyorum, şampiyonluğu hak ediyor. Çok üzücü bir şey öğrendim. Geçen sezon 57 maç oynanıp da hiç penaltı verilmeden, hakemlerin biraz Anadolu takımı olması nedeniyle taraflı baktığını gözlemledim. Üzülerek bunun olmaması, federasyonun verdiği hakemlerin düzgün olması gerektiği konusunda gözlemlerimiz oldu. Yöneticilerle görüşmelerimiz oldu. Daha iyi hakem olsa daha iyi sonuç elde edilebilecekti. Taraftara da hiç susmadığı için federasyon olarak özel bir ödül verilmesi gerektiğini düşünüyorum."

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com