TFF derbi raporunu UEFA'ya gönderdi!

TFF derbi raporunu UEFA'ya gönderdi!
UEFA ile başı derde giren TFF raporu gönderdi!..

Türkiye Futbol Federasyonu'nun 7 Aralık da oynanacak olan Lille - Trabzonspor Şampiyonlar Ligi karşılaşmasının olduğu güne G.Saray - F.Bahçe derbisini koyması ile başlayan krizin ardından sıcak gelişmeler yaşanmaya başlandı...

UEFA'nın 8 Temmuz 2011 tarihinde ülke federasyonlarına gönderdiği sirküleri olayının ardından Türkiye Futbol Federasyonu da konuyla ilgili olarak UEFA'ya iki sayfalık bir rapor göndermek zorunda kaldı.

Türk futbolunun sezon öncesi yaşadığı malum sıkıntıdan dolayı maç trafiğinde önemli sıkışmaların olduğuna değinilen ve Spor Toto Süper Lig'in 14. hafta programının bilgilerinin verildiği raporda UEFA'dan bu konuda anlayış göstermesi talep edildi.

Futbol Federasyonu yetkilileri UEFA'nın Türkiye'ye bu konuda anlayış göstereceğini umduklarını belirterek, 8 Temmuz'da diğer 51 ulusal federasyonla birlikte kendilerine de gelen sirküleri gereği bu tip durumlarda UEFA'nın mutlaka kendilerine bilgi vermesini emrettiğini ifade ettiler.

Yetkililer, UEFA'nın konuyla ilgili olarak ulusal federasyonlardan kendi ligindeki maçı Avrupa kupası karşılaşmasından en az yarım saat önce bitirme zorunluluğu koyduğuna değinmesi en azından 14. haftada saat 20.00'da başlaması planlanan G.Saray – F.Bahçe müsabakasının saatinin değişeceğini gösterdi.

TFF'nin 7 Aralık günü saat 20.00'a koyduğu G.Saray - F.Bahçe karşılaşması 21.45'de sonuçlanacak. UEFA'nın programına göre de Lille - Trabzonspor karşılaşması TSİ 21.45'de başlayacak. UEFA'nın TFF'nin dün gönderdiği yazılı rapora bugün cevap vereceği öğrenildi.

Kaynak : Sporx/Tahir Kum

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com