''TFF eleştirilmeycek kurum değildir''

''TFF eleştirilmeycek kurum değildir''
Tuncay Bekiroğlu Sadri Şener'in PFDK'ya sevkedilmesine tepki gösterdi...

Trabzonspor Kulübü, Başkan Sadri Şener ve Yönetim Kurulu Üyesi Tuncay Bekiroğlu'nun PFDK'ya sevkedilmesiyle ilgili açıklama yaptı ve TFF'ye tepki gösterdi.

Didier Zokora'nın aldığı ceza nedeniyle yapılan açıklama sonucu Başkan Sadri Şener ile bir radyoya verdiği demeçten dolayı Yönetim Kurulu Üyesi Tuncay Bekiroğlu'nun Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu tarafından PFDK'ya verildiği belirtilen açıklamada, "Öncelikle uğranan bir mağduriyetin üzerine kulüp açısından görüşlerimizi ve eleştirilerimizi dile getirdiğimiz bu metnin neresinde bir hakaret unsuru bulunmaktadır bilemiyoruz. TFF eleştirilemeyecek bir kurum değildir.
 
Üstelik kısa bir dönem öncesinde bir başka kulübün üst düzey yetkililerinin başta TFF Başkanı M. Ali Aydınlar olmak üzere diğer yönetim kurulu üyelerine de yönelik kullandıkları son derece ağır ifadeler henüz kamuoyunun hafızasından silinmemiştir. Ancak ne gariptir ki bu kişiler ve kulüpleri hakkında herhangi bir cezai yaptırım uygulanmamıştır. Anlaşılan odur ki TFF başkanıyla birlikte aynı camiaya mensup olan bu yöneticilerin açıklamaları kulüp içi bir tartışma niteliğinde algılanmış ve federasyonu ilgilendiren bir boyutu olmadığı görüşü hakim olmuştur. Bu nasıl bir anlayıştır kamuoyunun takdirine bırakıyoruz" denildi.
 
"GELİŞMELER TAVRIMIZIN NE KADAR HAKLI OLDUĞUNU GÖZLER ÖNÜNE SERMİŞTİR"
 
Trabzonspor Kulübü'nün, federasyon yönetim kurulunun seçildiği genel kurula katılmadığı ve oluşan organizasyonu desteklemediğini açıkça beyan ettiği hatırlatılan açıklama şöyle devam etti:
 
"Yaşanan gelişmeler tavrımızın ne kadar haklı olduğunu gözler önüne sermiştir. TFF'nin tutumu bu şekilde devam ettiği ve tarafsızlık boyutuna oturmadığı taktirde haziran ayındaki mali genel kurulda da aynı tavrımızı sürdürerek delegelerimiz ve bize yakın olan kulüplerin temsilcileriyle birlikte ibra etmeme yönünde hareket edeceğimizin bilinmesini isteriz. Zira TFF yönetim kurulu, kulüplerin oylarıyla göreve seçilir ve onların haklarını adaletli bir şekilde kazanmalarından sorumludur."
 
"ETİK KURUL RAPORU NEDEN HALA BUZDOLABINDA TUTULUYOR"
 
"Yaşanan gelişmelerle birlikte soru işareti yaratan konulardan birinin de TFF Etik Kurulu'nun şike operasyonuyla ilgili hazırlamış olduğu raporun neden halen buzdolabında tutulduğudur" şeklinde devam eden açıklamada daha sonra şu görüşlere yer verildi: "Acaba bu raporun içeriğinden birileri rahatsızlık mı duymakta ve doğuracağı sonuçların yaptırımlarının yerine getirilemeyeceği yönünde bir çekimserlik mi yaşanmaktadır?
 
Oysa şike iddianamesi hazırlanmış, mahkemece kabul edilmiş ve tüm boyutlarıyla kamuoyunun gündemine sunulmuştur. Kısacası TFF'nin Etik Kurulu'nun hazırlamış olduğu rapora göre hareket etmesinin önünde de herhangi bir engel kalmamıştır. Yapılması gereken bu rapor doğrultusunda harekete geçerek gereken takibatın sonuçlandırılmasıdır."
 
Açıklama, "Trabzonspor Başkanı Sadri Şener ile Yönetim Kurulu üyesi Tuncay Bekiroğlu, disipline sevk olayıyla ilgili olarak herhangi bir savunma vermeyeceklerdir. Zira bir şahsın savunma hakkı, savunmaya değer bir durum söz konusu olduğunda geçerlidir" sözleriyle noktalandı. (ERK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com