TFF-Fenerbahçe arasındaki ipler kopuyor

TFF-Fenerbahçe arasındaki ipler kopuyor
Son haftalarda Fenerbahçe'nin deplasmanda 'hakem hataları' yüzünden kaybettiği puanlar ve özellikle de PFDK'nın Fenerbahçe'yi cezalandırması ilişkileri kopma noktasına getirdi.

Fenerbahçe ile TFF arasında son haftalarda gerilen ipler kopma noktasına geldi. Özellikle ligin ikinci yarısında hakem kararlarına sert tepki gösteren sarı lacivertliler, bu nedenle dün Başkan Aziz Yıldırım ve beraberindeki yöneticilerle TFF'ye toplantıya gitmişti. Yıldırım ve yöneticiler burada TFF başkanı Yıldırım demirören ve TFF yöneticileri ile gröüşmüştü.
 
Toplantının ertesi günü, PFDK'dan Fenerbahçe'ye 1 maç seyircisiz oynama cezası geldi. Cezanın açıklanmasının hemen ardından da Fenerbahçe Asbaşkanı Deniz Tolga Aytöre, FB TV canlı yayında, savaş baltalarını çıkardı.
 
Açıklamalarının Başkan Aziz Yıldırım ve Fenerbahçe Spor Kulübü Yönetim Kurulu'nun ortak görüş ve deklarasyonları olduğunu belirten Aytöre, kendileri için TFF seçim sürecinin başladığnı söyledi.
 
"Gelinen noktada Fenerbahçe Spor Kulübü Yönetim Kurulu olarak, TFF ve kurullarının vermiş olduğu kararları tartışmanın Fenerbahçe için artık gereksiz olduğunu düşünüyoruz" diyen Aytöre, artık kendileri için tartışılacak yegane konunun TFF'nin Fenerbahçe açısından meşruiyeti olduğunu vurguladı.

Sözlerini "Buradan tüm spor kamuoyuna ve Fenerbahçe camiasına deklare ederim ki, Fenerbahçe için TFF'nin Genel Kurul süreci, daha doğrusu seçim süreci başlamış bulunmaktadır. Bu sürecin tüm Türkiye ve tüm futbol camiasına hayırlı olmasını dilerim" diye sürdüden Aytöre, bu konuda yarın 15.00'te ayrıntılı bir basın toplantısı düzenleyeceklerini belirtti.
 
Taraftara da seslenen Deniz Tolga Aytöre, "Taraftarlarımızın hassasiyetini ve endişesinin farkındayız. Onlardan beklentimiz ve bilmelerini istediğimiz hususta şudur ki, Fenerbahçe olarak 'ya biz bu adil yarışı sağlayacak, kurul kararlarını ve bu yarışı sağlayacak yönetimleri sağlarız ya da biz bu oyunda yokuz demeyi biliriz. 'Bu konudaki kararlılığımız çok nettir. Tüm Fenerbahçe camiasının bunu bilmesini istiyoruz." diye konuştu. (mce)
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com