TFF Fener'i düşürmezse, Türkiye yanar!

TFF Fener'i düşürmezse, Türkiye yanar!
Şike Savcısı Mehmet Berk'ini davayla ilgili iddianameyi hemen hemen hazırladığı, şu anda yazım işlemlerinin devam ettiği 20 gün içinde de iddianamenin mahkemeye sunulacağı bildirildi.

İddianame mahkemeye sunulduktan sonra eğer F.Bahçe’nin üzerinde ağır ithamlar varsa UEFA, TFF’den bir karar almasını bekleyecek. TFF eğer kararını sezon sonuna bıraktığını tekrarlarsa, UEFA’nın İcra Komitesi devreye girecek. Tüm Avrupa Kulüpleri adına ECA (Avrupa Kulüpler Birliği) ve UEFA’nın ortak belirlediği devreye UEFA disiplin talimatının 2.09 ile 2.11 numaraları şike maddesi devreye girecek.
Bu madde Türkiye’deki gibi ‘düşürülür’ demiyor’, ‘Şike yapan takıma istenirse ceza verilebilir’ diyor. UEFA’nın burada vereceği ceza en fazla F.Bahçe’yi Avrupa’dan 8 yıl içinde 5 sezon en azda 5 yıl içinde 3 sezon Avrupa Kupalarından men etmek olabilecek.


Fakat UEFA’yı hem Türk mahkemeleri hem de CAS’a şikayet eden F.Bahçe için UEFA bunu yeterli bulmayabilir. FIFA ile temas kurarak Acil Durum Komisyonu’ndan Türkiye’nin ve F.Bahçe’nin statüsünü gözden geçirmesini isteyebilir. UEFA’nın aldığı kararları genelde uygulaması ile tanınan FIFA Acil Durum Komisyonu, istediği taktirde F.Bahçe’nin profesyonel liglerde oynama lisansını da iptal edebilir, isterse TFQ’yi KKTC ve Cebelitarık seviyesine indirerek, FIFA üyeliğini askıya alabilir. 

Etiketler: , ,
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com