TFF Genel Kurulu başladı

TFF Genel Kurulu başladı
Türkiye Futbol Federasyonu’nun (TFF) Olağan Mali Genel Kurulu bugün Ankara’da toplandı

Türkiye Futbol Federasyonu’nun (TFF) Olağan Mali Genel Kurulu bugün Ankara’da toplandı.

Toplantıda kulüplere mali kriterler ve yabancı futbolcu transferi konusu dışında TFF Başkanı Yıldırım Demirören’in UEFA ile geçen hafta yapılan toplantı hakkında delegelere bilgi vereceği belirtiliyor.

JW Marriott Oteli’nde gerçekleştirilen genel kurula Gençlik ve Spor Bakanlığı Müsteşarı Basri Hakan Hakyemez, Galatasaray Sportif A.Ş. Genel Müdürü Lütfi Arıboğan, Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman, Trabzonspor Başkanı İbrahim Hacısalihoğlu katıldı.

Genel kurul 298 delegeden 207’sinin imzasıyla toplandı. Daha sonra divan kurulu oluşturuldu. Divan Kurulu Başkanlığı’na Eskişehirspor Başkanı Halil Ünal oy birliğiyle seçilmesinin ardından genel kurul, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla açıldı.

20 maddelik gündemle toplanan genel kurulda bazı kritik maddeler karara bağlanacak.

"MÜCADELE VERECEĞİZ"

Genel kurulun açılışında konuşan Basri Hakan Hakyemez, "Gönlümüzün en önemli spor dalı olarak öne çıkıyor. Hem ekonomisi hem antrenörü, profesyonel oyuncusu ve taraftar sayısı olarak değerlendirildiğinde sadece ülkemizin değil dünyanın vazgeçemediği bir olgu olarak karşımıza çıkıyor" ifadelerini kullandı.

"Böylesine tutkuyla bağlanılan futbolda güzel şeyler yaşamamız ve heyecanımızın yanı sıra hiç istemediğimiz olaylara şahit oluyoruz" diye konuşan Hakyemez, "Bugün burada TFF’nin olağan genel kurulu gerçekleştirilirken, dün başlayan ve bugün devam eden ’Sporda Şiddet ve Düzensizliğin Önlenmesi Çalıştayı’nı düzenliyoruz. İçişleri Bakanlığı, Adalet Bakanlığı, Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) katkılarıyla yapılan çalıştayda önemli kazanımlar elde edilecek. Umarım hem futbolda hem de sporun tüm dallarında hiç istemediğimiz olayları yaşamayız. Bunun mücadelesini tüm taraflar olarak vereceğiz" ifadelerini kullandı.

Hakyemez, Türkiye’nin şu anda uluslararası alanda Mersin Akdeniz Oyunları ve FIFA U20 Dünya Kupası gibi iki önemli organizasyonu gerçekleştirdiğine dikkat çekti.

Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın 718 spor yatırımının devam ettiğini belirten Hakyemez, "18 ayda 52 tesisi Türk sporunun hizmetine sunan Gençlik ve Spor Bakanlığı, bu anlamda Türk sporuna hizmet etmeye aynı şekilde, aynı kararlılıkla devam edecektir. Biz her iki organizasyonun ülkemiz adına fayda sağlayacağına inanıyoruz. Bütün bu hazırlıkların esas noktası 7 Eylül’de oylanacak olan İstanbul 2020 olimpiyatlarının bize gelmesi. Bu organizasyonlar olimpiyatların gelmesine İnşallah vesile olacak" dedi.(SBK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com