"TFF yetkisini kullanacaksa..."

"TFF yetkisini kullanacaksa..."
Adnan Dinçer, Sansürsüzhaber'e özel açıklamalar yaptı...

SANSÜRSÜZHABER / ÖZEL - Türkiye Futbol Federasyonu'nun Olağanüstü Genel Kurul'u Ankara'da gerçekleştirildi ve 58. madde değiştirilmedi. Türk futboluna sayısız isim kazandıran, 'hocaların hocası' olarak bilinen Adnan Dinçer, ülke futbolunun içinde bulunmuş olduğu kaosun nedenleriyle ilgili perde arkasını araladı ve 60 yıllık futbol deneyimiyle farklı noktalara dikkat çekti.

İşte, Adnan Dinçer'in Emrah Karalinç'e yaptığı çarpıcı açıklamalar...

"KAPIDA BEKLEYEN KAOS BİZİ KUŞATMIŞTIR"

"Türk futbolunun bu noktaya gelmesinin sebebi ; çok başarılı insanların devre dışı bırakılmasındandır. Kurumsal düşünceyle yarını gören ve futbolun yapılanmasını isteyen ve çalışan kişilerin bir takım bahanelerle yok edilerek endüstriyel futbol adı altında, sadece çıkarı ön planı alanlar futbolun kendine ait olan sistematiğini yok ettiklerinden kapıda bekleyen kaos artık bizi kuşatmıştır. Şimdi, son hamle olarak herkesin yanlışlarını bir kenera bırakıp, doğruda birleşmeleri gerekirken, aynı tutumu sürdürmelerinin örneğini genel kurulda bir kez daha gördük.

"BİRBİRLERİNE SAHİP ÇIKANLAR..."

Açıkçası ; birbirlerine sahip çıkanların özde değil sözde olduğu çok netleşti. TFF'ye gelince, gerçekten iyi niyetle işin başına geldiklerinden şüphem olmayan bu arkadaşların UEFA Disiplin yönetmeliğini kullanmayarak ahlaki anlamda verilmesi gereken cezalar hiç alakası olmayan hukuki boyutuyla karıştırılınca, konu gerçekten sulandırılmış ve sonuçta da işin içinden çıkılmaz bir boyuta gelmiştir.

"TFF YETKİSİNİ KULLANACAKSA..."

Türk futbolu, zar zor gelebildiği dünya yerindeki itibarını UEFA tarafından izlenerek cezalandırılma noktasına getirmiştir. Genel Kurul'da 58. maddenin değiştirilmemesi, aslında TFF'nin talebine rağmen doğru olmuştur. Yapılacak iş netleşmiştir. TFF, yetkisini kullanacaksa görevine devam etmeli, aksi halde görevi bırakmalıdır. Bu görüntüyle, bütün kulüpler ve kulüplerin kendi taraftarları dahi kendi içinde yönetimlerine bile ters düşecek bir yeni kaosa itilmiştir."

Haber : Emrah KARALİNÇ

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com