TFF'den Aziz Yıldırım'a ceza

TFF'den Aziz Yıldırım'a ceza
Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu, Aziz Yıldırım'a bakın hangi cezaları verdi.

Profesyonel Disiplin Kurulu, Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım'a 21 gün hak mahrumiyeti ve 21 bin TL para cezası verdi.

Sarı-laciverli kulübün başkanı Aziz Yıldırım'a Fenerbahçe'nin Bursaspor ile oynadığı lig maçının devre arasında karşılaşmanın hakemi Tolga Özkalfa'ya yönelik sportmenliğe aykırı hareketi nedeniyle ceza verildiği açıklandı.

Öte yandan sarı-lacivertli taraftarların neden olduğu saha olayları ve açılan bir pankart nedeniyle Fenerbahçe Kulübü'ne 20 bin TL parar cezası verildiği belirtildi.

İŞTE PFDK'DAN YAPILAN AÇIKLAMA...

"FENERBAHÇE A.Ş.'nin, 10.03.2013 tarihinde oynanan FENERBAHÇE A.Ş. - BURSASPOR Spor Toto Süper Lig müsabakasında, taraftarlarının neden olduğu saha olayları nedeniyle takdiren 5.000-TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına,

Aynı müsabakada FENERBAHÇE A.Ş.'nin, stadyuma sportmenliğe aykırı pankart asılmasından dolayı talimatlara aykırılık nedeniyle takdiren 15.000-TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına,

Cezaların birleştirilmesi suretiyle FENERBAHÇE A.Ş.'nin toplam 20.000.-TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına,

Aynı müsabakada FENERBAHÇE A.Ş. Kulübü başkanı AZİZ YILDIRIM'ın müsabaka hakemine yönelik sportmenliğe aykırı hareketi nedeniyle takdiren 21 GÜN HAK MAHRUMİYETİ ve 21.000.-TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına, karar verilmiştir"
(MUK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com