TFF'den iddialara cevap!

TFF'den iddialara cevap!
Türkiye Futbol Federasyonu, iddialar üzerine açıklama yaptı...

Türkiye Futbol Federasyonu, Ahmet Çakar'ın, Beyaz TV'de yayınlanan 'Derin Futbol' adlı programda Fenerbahçe'yi UEFA'ya müfettiş Pierre Cornu aracılığıyla TFF yöneticileri Lütfi Arıboğan ve İlhan Helvacı'nın şikayet ettiği iddiaları üzerine açıklama yaptı.

TFF'Nin resmi internet sitesinden yapılan açıklamada bu iddia yalanlanırken şu ifadeler kullanıldı:

"Beyaz TV'de dün gece yayınlanan "Derin Futbol" adlı programının yorumcusu Ahmet Çakar'ın, Türkiye Futbol Federasyonu ve Başkanvekili Lutfi Arıboğan ile ilgili ortaya attığı iddiaların hiçbiri gerçeği yansıtmamaktadır.

TFF Başkanvekili Lutfi Arıboğan ve Baş Hukuk Müşaviri Prof.Dr. İlhan Helvacı ile UEFA Disiplin Müfettişi Pierre Cornu arasında yurtiçinde ya da yurtdışında hiçbir özel görüşme olmamıştır. Taraflar arasında tek resmi görüşme, şike soruşturmasının başlamasını takiben 18 Temmuz 2011'de UEFA'nın Nyon'da geniş katılımlı bir toplantıda yapılmıştır.

Pierre Cornu'nun, 22 Ağustos'ta İstanbul'a yaptığı ziyaret ise Türkiye Futbol Federasyonu'na değil şike soruşturmasını yürüten İstanbul Cumhuriyet Başsavcısı'na yöneliktir. Bununla birlikte, Ahmet Çakar'ın sözde bir arkadaşının kulak misafiri olduğunu iddia ettiği şekilde, Pierre Cornu ile Lutfi Arıboğan arasında "Sen artık UEFA'dansın. UEFA'da yükseleceksin" şeklinde diyaloglar hiçbir şekilde yaşanmamıştır. Ayrıca, Lutfi Arıboğan ve İlhan Helvacı ile Sn.Cornu arasında Fenerbahçe, Beşiktaş ve Trabzonspor'un durumları ile ilgili bir bilgi paylaşımı söz konusu değildir.

Şike soruşturmasına yönelik iddianamenin tamamlanmasına sayılı bir zaman kala, bu tip maksatlı ve kasıtlı haberlerin yapılması, amacını aşan bir konudur.

Özetle, kamuoyundan her kelimesi hayal mahsülü olan bu iddaları dikkate almamasını rica ederiz."

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com