Tff'den İl Yöneticilerine Tepki

Tff'den İl Yöneticilerine Tepki
Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Van Bölge Müdürü Cengiz Polater, Futbol Köyü Okulu’nun hayata geçirilmemesinin en büyük sorumlularının dönemin il yöneticileri olduğunu söyledi

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Van Bölge Müdürü Cengiz Polater, Futbol Köyü Okulu’nun hayata geçirilmemesinin en büyük sorumlularının dönemin il yöneticileri olduğunu söyledi.
İlin spor alanındaki sıkıntılarıyla ilgili İHA muhabirine açıklamalarda bulunan Cengiz Polater, sağlıklı çalışmalar yapamamaktan dert yandı. Van’ın, eline geçen fırsatları tepmekte bire bir olduğunu vurgulayan Polater, “TFF tarafından ilimize kurulması planlanan ‘Futbol Köyü Okulu’ için Van’a spor kamuoyunun önde gelen isimleri bir bir buraya akın ettiler. Böylesi bir futbol okulunun ilimizde kurulacak olması ve Van’ın 81 il içerisinde seçilmesi bizler için büyük bir nimetti. Futbol Federasyonu Araştırma Planlama Geliştirme (ARPEG) Genel Koordinatörü Gündüz Tekin Onay’ın başkanlığında sürdürülen bu projede, merhum Onay da ilimize büyük önem verirdi. Onun sayesinde ilimiz spor alanında bir atağa geçmek istedi, ama ilimiz yöneticilerinin pasifsizliğinden dolayı bu muhteşem okulun buraya kurulmasını kaçırmış olduk. Fatih Terim’in Milli Takımlar Teknik Direktörü olduğu o dönemlerde bizzat kendisi buraya gelerek arsa incelemelerinde bulunmuştu. İki arsada yapılan değerlendirme sonrası Van Ferit Melen Havaalanı yanındaki boş arazide Futbol Köyü Okulu’nun kurulmasına karar verildi. Fakat bizim dönemin yöneticileri kendilerinden istenen en ufak bir isteği bile yapmaktan acizlerdir. Bu tamamen il yöneticilerimizin ihmalkarlığıydı. Bizim bunu tepmemizin ardından Trabzon iline kurulan Futbol Köyü Okulu’nun aynısı bizde de olabilirdi. Yazık, gerçekten çok yazık. Bu il için bir şeyler yapmayacaklarsa, bu ilin kaderiyle de oynamasınlar. İnanın çok yazık. Belki yüzlerce gencin burada kaderiyle oynandı. Biz bu okulu tekrar ilimize getirme amacındayız, ama böylesi bir çalışmayı teptikten sonra ne kadar başarılı oluruz onu da bilmiyoruz” dedi.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

Etiketler:
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com