TGB Başkanı İlker Yücel: Eylemlerimiz devam edecek

TGB Başkanı İlker Yücel: Eylemlerimiz devam edecek
Dün İskenderun’da 2 NATO askerinin başına çuval geçirdiği için 28 Türkiye Gençlik Birliği (TGB) üyesi ile birlikte gözaltına alınan TGB Başkanı İlker Yücel’den SANSURSUZHABER’e çarpıcı açıklamalar.

SANSURSUZHABER.COM- ÖZEL Türkiye dün son dönemde yaptıkları eylemlerle öne çıkan Türkiye Gençlik Birliği (TGB) üyelerinin İskenderun’da gerçekleştirdiği eylemi konuştu.
 
Hatay’ın İskenderun ilçesinde iki NATO askerinin başına çuval geçirilmesi eylemine imza atan TGB üyesi 28 kişi gözaltına alınmıştı. Başkan İlker Yücel’in de aralarında bulunduğu 28 kişi polisteki sorgularının ardından serbest bırakılmıştı.
 
Bu eyleme imza atan TGB’nin başındaki isim İlker Yücel, eylemlerinin amaçlarını ve bundan sonraki eylemlerini SANSURSUZHABER’e anlattı.
 
İşte İlker Yücel’ın sorularımıza büyük bir içtenlikle verdiği yanıtlar:
 
-Gözaltındayken polis tarafından kötü bir muameleye maruz bırakıldız mı?
 
İlker Yücel: Hayır, hiç bir sıkıntı çıkmadı. Hatta içten içe -söylemediler tabi- memur oldukları için ancak “Ya helal olsun ya ülkemizin onurunu savunan bu eyleme destek sunuyoruz” dediklerini ben gözlerinden hissettim. Olumsuz hiçbir şey olmadı. Sadece ilk başta kelepçe takıldı, bizim hırçınlık yapacağımızı düşündüler.
 
“TGB ÇOK CİDDİ BİR KURULUŞTUR”
 
Ama sonuçta TGB çok ciddi bir kuruluş en riskli işleri kimsenin burnu kanamadan yapmasıyla ünlüdür. 29 Ekim örneğinde olduğu gibi en kitlesel hareketleri çok güzel koordine eder hareket kabiliyeti çok kuvvetli bir birliktir. Maceracı bir birlik değildir. Tabi bizi tanımadıkları için bir kelepçe taktılar. Tabi orada bir hengame çıktı, tabi tartıştık ama onun dışında gayet iyiydi bir problem çıkmadı.
 
-Sizce eyleminiz amacına ulaştı mı?

İ. Y: Eylem amacına ulaştı. Bizim iki tane önemli kıstasımız vardır. “Ülkemizin bağımsızlığına yönelik bir kazanım elde ediyor muyuz?” bir işi yaparken. Bu iş öyleydi biliyorsunuz çuval, Amerika’nın bir meydan okuma aracıdır. Çuvalla gittiği ülkelerde güç gösterisi irade gösterisi yapar ama burası Türkiye! Ellerini kollarını sallayarak gezemezler. NATO askerlerine buranın NATO toprağı olmadığını gösterdik. BOP Eşbaşakanı Tayyip Erdoğan’ın dediği gibi burası NATO toprağı değil burası Türkiye, onu ispat ettik. Amerikan askerleri de NATO askerleri de ellerini kollarını sallayarak gezemezler. Hem bizi aşağılayacaklar hem çuval geçirecekler. “Bir nesil acısı çıkmaz bu çuvalın” demişlerdi.
 
“EYLEMLERİMİZ KARŞILIĞINDA 16 YIL HAPİSLE YARGILANIYORUZ”
 
Bizim de son iki senedir bu üçüncü çuval eylemimiz kasım 2011 ve temmuz 2012 muğla ve antalya’da çuvalları geçirdik ve o mesajı verdik tabi bunun karşılığı olarak bize nasıl bir mesaj verildi. On altı yıl hapis cezası ile yargılanıyor eylemi yapan arkadaşlarımız  o dava süreci devam ediyor. Bize diyorlar ki “Biz sizi 16 yıl hapis cezasıyla yargılıyoruz sakın ABD askerine de NATO askerine de dokunmayın diyorlar. Biz de onlara şu şekilde karşılık veriyoruz: Demirden korksak trene binmezdik! Bakın nasıl geçiriyoruz çuvalı kafalarına.
 
“BİZ O ASKERE FİZİKSEL ŞİDDET DE UYGULAYABİLİRDİK”
 
Eylemlerimize devam edeceğiz. Ülkemiz bağımsız olmadığı için bu eylemi yapıyoruz. Basit bir eylem değil bu, yabancı düşmanlığı falan hiç değil. Biz o NATO askerine fiziksel şiddet de uygulayabilirdik ancak bizim öyle bir derdimiz yok hatta biz o NATO askerine İngilizce anlatıyoruz sembolik bir eylem yapacağız ve seni bırakacağız diyoruz kafasını gözünü sonra biz siliyoruz un çuvalı geçirdiğimiz için unlanıyor çünkü bu yabancı düşmanlığı değil basit bir duygusal rekleks de değil.
 
“TÜRKİYE BÖLÜNÜYOR”
 
Bu şu anlama geliyor: Bakınız Türkiye bölünüyor, Türkiye’nin sınırları değişiyor, Hatay ilinin valisi neredeyse terörist gruplar olmuş, Türkiye’nin her yeri füzelerle dolduruldu, Kürecik’te her yer NATO kalkanlarıyla dolduruldu.
 
“HALK AYAĞA KALKARSA KİMSE ÖNÜMÜZDE DURAMAZ”
 
Libya ve İran da AKP Amerika’nın yanında saf tuttu. Suriye’yi kuşatıyorlar ve en önemlisi Türkiye bölünüyor. Bu süreçte TSK hapse atılıyor, TSK’nın kahraman subayları hapse atılıyor. Demek ki bir süreç işliyor ve süreci de yapan Cumhuriyet yıkıcısı sözüm ona İslamcı, aslında İslamcı bile değil haçlı kuvvetini savunuyor. Bizde bu sürece tepkiyle yola çıkıyoruz. Halkımıza diyoruz ki: Ey milletimiz; işgalciye, işbirlikçiye, Damat Feritlere boyun eğme! Bak nasıl geçiriyoruz çuvalı adamların başına. Önümüzden kaçtılar, gittiler. Biz bu kadar güçlüyüz. Aslında halk ayağa kalkarsa önümüzde kimse duramaz. Eylemimizde bu mesajı verdik.
 
“SES GETİRİCİ EYLEMLERİMİZ OLACAK”
 
-Başka eylemleriniz olacak mı?
 
İ.Y:
Maraş, Adana ve Antep’te yani patriot füzelerini götürdükleri yerlerde arka arkaya ses getirici eylemlerimiz olacak.
 
-STK’lardan ve siyasilerden destek geldi mi?
 
İ.Y: İşçi partisi ve CHP Milletvekilleri hep yanımızdalar. Eğitim-iş Sendikası Genel Sektereti TGB’yi ziyaret etti. İskenderun Gazeteciler Cemiyeti ve Atatürkçü Düşünce Derneği yöneticileri ile görüştük.
 
“HALKIN SEVGİSİ BİZİM GÜÇ KAYNAĞIMIZ”

 
TGB zaten tek başına hiç çalışmıyor halkın büyük bir desteği var. İskenderun'da sokakta yürüdük. Polisler peşimizdeydi ancak insanlar yanımıza geliyor. Halkın algısı ve sevgisi bizim güç kaynağımız. Ben emniyetin içinde de aslında çok güçlü bir vatansever ekibin olduğunu, yüzde 90'ların üzerinde olduğunu biliyorum. Ancak maalesef bir algı yönlendirmesi yapılıyor Türkiye’de…
 
“PATRIOTLAR CAMİ BOMBALAYACAK”
 
-Sizce patriot füzelerinin geliş amacı ne?
 
İ.Y:
Patriotlar İslam coğrafyasında cami bombalayacak! Patriotlar, İran savaşında, Suriye konusunda kullanılacak. Sonuçta NATO atıyor bu füzeleri. Paris’e Washington’a atacak değil ya! Bu füzeler ezilen ulusların ülkelerine gidecek. Tıpkı son on senedir Libya’nın, Irak’ın başına geldiği gibi… Bu füzelerle cami bombalatıyorlar ama geliyorlar Çamlıca’ya cami projesiyle halkı aldatıyorlar. AKP pirincin içerisindeki taştır. Dişlerimizi kıra kıra bilinçleniyoruz.
 
“MÜCADELEMİZ DEVAM EDECEK”
 
Biz ülkemizi bağımsız yapana dek, Mustafa Kemal Türkiye’sini yeniden inşa edene dek, aydınlanma devrimimizi yeniden ayağa kaldırana dek mücadelemiz devam edecek.
 
“HAPİSE DÜŞERSEM YERİM DOLAR”
 
-Hapise atılma korkunuz var mı?
 
İ.Y:
Düşersem çok kitap okuyacağım. Yoğunluktan dolayı pek kitap okuyamıyorum oraya düşersem bol bol kitap okuyacağım. Alttan çok güzel bir nesil geliyor yerimizin doldurulacağını çok iyi biliyorum benim basında öne çıkmam nedeniyle TGB’nin kolektif yapısı biraz geriye düşüyor normalde TGB çok kolektif, disiplinli, uyumlu çalışan bir ekiptir. Liderin kişisel yetenekleri belirleyici değildir. Ben düşersem yerime yeni arkadaşlar geleceği için içim çok rahat o koltuk boş durmaz.
 
“TGB OPERASYONLA BİTİRİLEMEYECEK KADAR BÜYÜDÜ”
 
-Bir sabah kapınız çalsa şaşırır mısınız?
 
İ.Y:
Hayır şaşırmam, zaten bekliyorum. Öyle bir şey eğer olursa bizim mücadele azmimiz daha da gelişir. Silivri zaten bir akademi orada rektörler, profesörler var. Türkiye’nin aydın birikimi orada. Daha güzel olur benim için ben bir akademiye üye olmuş olurum. Silivri akademisine kayıt yapmış olurum. Böyle bakarım meseleye bir mahpusluk olarak hapse düşmüşlük olarak bakmam bir akademiye girmiş olarak bakarım. O akademinin bir üyesi olmak da müthiş bir onurdur bizim için. Ama TGB artık operasyonla bitirilemeyecek kadar çok büyüdü. 19 Mayıs “direniş yürüyüşü”; 240 bin genç katıldı yasak bir yürüyüşe. Cumhuriyet döneminin son 50 yılının en büyük gençlik yürüyüşüydü. Ondan sonra 29 Ekim’i yaptık. Ona da milyonlar katıldı. Ulus’ta barikat dayanmadı. Artık TGB çok kitleselleşti.
 
“TGB YOLA ÇIKTI, KİMSE DURDURAMAZ”
 
Ama tertipler dönemindeyiz. Kasetle adam terbiye ediliyor artık bu ülkede. Cübbeli Ahmet hoca bile AKP’ye ve ABD’ye karşı çıkıyor ve hemen içeri atılıyor. Bu demokrasi böyle, ABD’ye kafa tutarsanız içeri atılırsınız. Bu kaset tertipleri eskinin cebe uyuşturucu koyma tertiplerine benziyor. Ama bu tertipler dönemine hazırlıklıyız. TGB yola çıktı, artık kimse durduramaz.
 
“HER EYLEMİMİZ İKTİDAR OLMAK İÇİNDİR”
 
Şu anda cesaretimizle öne çıkma ve kararlılığımızla caydırma dönemindeyiz. Bu eylemlerimizle Kurtuluş Savaşı’nın önemli isimlerine selam gönderiyoruz. Her eylemimiz iktidar içindir. İktidar olacağız. Atatürk’ten sonra vatanseverler ve devrimciler iktidar olamadı hiçbir zaman. Hep Amerikancılar oldu, hep bölücüler oldu... Biz bundan sonra TGB hareketi ile birlikte gençliği hızla örgütleyeceğiz ve vatansever devrimci bir iktidar inşa edeceğiz. (CTO)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com