TGC'den Gezi ve demokrasi paneli

TGC'den Gezi ve demokrasi paneli
TGC'nin düzenlediği "Sokağın Şenlikli Muhalefeti: Gezi ve Demokrasi" paneli bugün yapılıyor.
Gazeteciler, akademisyenler ve politikacılar, Gezi Direnişi'ni masaya yatırıyor. Türkiye Gazeteciler Cemiyeti (TGC) ve Ayrıntı Yayınları'nın birlikte düzenlediği "Sokağın Şenlikli Muhalefeti: Gezi ve Demokrasi" başlıklı panel, 25 Ocak Cumartesi günü saat 11.00 – 18.00 saatleri arasında TGC Burhan Felek Konferans Salonu'nda gerçekleştirilecek. Panelin açılış konuşmalarını Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Turgay Olcayto, Ayrıntı Yayınları'ndan İlbay Kahraman, Gazi Üniversitesi İletişim Fakültesi'nden Kemal İnan yapacak. Açılış konuşmalarının ardından kısa bir film gösterimi sunulacak.

GAZETECİNİN GEZİ TANIKLIĞI...

Seminer, basın, politikacı ve akademisyenlerin oturumu olmak üzere 3 başlık altında yapılacak. Saat 11.30'da başlayacak ilk oturumda gazeteciler bir araya gelecek. "Gazetecinin Gezi Tanıklığı" başlıklı basın oturumunun moderatörlüğünü; TGC Genel Sekreteri Sibel Güneş yapacak. Bu oturuma; Bianet muhabiri ve Birgün Gazetesi yazarı Ayça Söylemez, Milliyet Gazetesi Fotoğraf Bölüm Müdürü Bünyamin Aygün, Radikal Gazetesi köşe yazarı Pınar Öğünç, Sınır Tanımayan Gazeteciler Örgütü Türkiye Temsilcisi Erol Önderoğlu, 32. Gün Yayın Yönetmeni Hilmi Hacaloğlu, Radikal Gazetesi muhabiri İsmail Saymaz, Haber-Sen Şube Başkanı Engin Başçı, Cem TV muhabiri Hilal Solmaz, Cumhuriyet Gazetesi Dış Haberler Mustafa Kemal Erdemol, Sol Gazetesi muhabiri Selin Asker ve Evrensel Gazetesi muhabiri Eda Yıldırım konuşmacı olarak katılacak.

GEZİ'NİN ÖĞRETTİKLERİ ELE ALINACAK

"Gezi Hareketi Nereden Geliyor ve Neler Öğretiyor?" başlıklı ikinci oturumda, akademisyenler bir araya gelecek. Oturumun moderatörlüğünü yazar Burhan Sönmez yapacak. Bahçeşehir Üniversitesi'nden Yusuf Eradam, Uludağ Üniversitesi'nden Gökhan Yavuz Demir, Sabancı Üniversitesi'nden Ayşe Gül Altınay, Gelişim Üniversitesi'nden Ulaş Başar Gezgin ve öğretim üyesi Serdar Değirmencioğlu konuşmacı olarak katılacak.

GELECEĞE NASIL BAKMALI?

"Gezi'den Sonra Geleceğe Nasıl Bakmak Gerek?" başlıklı politikacıların oturumunun moderatörlüğünü Radikal Gazetesi'nden Nazan Özcan üstlenecek. Bu oturumda ÖDP Eş Genel Başkanı Alper Taş, EMEP Genel Başkanı Selma Gürkan, Halk Evleri Genel Başkanı Oya Ersoy, yazar -aktivist Demir Küçükaydın, Evrensel Kültür Dergisi'nden Nuray Sancar bilgilerini katılımcılarla paylaşacak.

(DSE)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com