TGF'den TRT muhabirinin serbest bırakılması için çağrı!

TGF'den TRT muhabirinin serbest bırakılması için çağrı!
TGF Başkanı Atilla Sertel, Mısır'da tutuklu bulunan TRT muhabiri için önemli çağrıda bulundu.

Geçtiğimiz günlerde Mısır'da yönetim tarafından tutuklanan TRT muhabiri Mein Turan için Türkiye'de her kesimden destek çağrıları var. Bunlardan en önemlisini ise Atilla Sertel yaptığı sert açıklama ile bildirdi. Gazetecinin derhal serbest bırakılması için çağrıda bulunan Sertel, bütün yetkilileri göreve çağırarak Turan'a sahip çıktı.

Sertel, yaptığı yazılı açıklamada AA’nın kadın muhabiri Hiba Zekeriya’nın serbest bırakılmasının sevindirici olduğunu belirtirken, TRT muhabiri Metin Turan’ın da bir an önce serbest bırakılmasını istedi. Türk Dışişleri Bakanlığı ve Kahire Büyükelçiliği başta olmak üzere ilgili tüm kurum ve kişileri göreve çağıran Atilla Sertel, şöyle dedi:

“Mısır’daki olayların günden güne alevlenmesi, çok sayıda göstericinin acımasızca katledilmesi vicdanları yaralamaktadır.

Orada görev gören Türk meslektaşlarımız adına da endişelerimiz giderek artmaktadır. Son olarak çatışma koşullarında görevini yapmaya çalışan iki meslektaşımız canlarını korumak için El Fetih Camii’ne sığınmışlar ancak yapılan operasyon sonrası gözaltına alınıp, cezaevine nakledilmişlerdir. AA muhabiri Hiba Zekeriya’nın sabah saatlerinde serbest kaldığını öğrendik. Bu sevindirici bir gelişmedir.

TRT muhabiri Metin Turan’ın da serbest bırakılması için başta Türk Dışişleri Bakanlığı ve Kahire Büyükelçiliği olmak üzere tüm yetkililer girişimlerini hızlandırmalıdırlar. Mısır’da görev yapan diğer meslektaşlarımızın da can güvenlikleri sağlanmalı, bu konuda somut girişimlerde bulunulmalıdır.” (AAE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com