TGS Başkanı Ercan İpekçi AA önünde greve başlıyor

TGS Başkanı Ercan İpekçi AA önünde greve başlıyor
Türkiye Gazeteciler Sendikası (TGS) Genel Başkanı Ercan İpekçi, Anadolu Ajansı Genel Müdürlüğü önünde açlık grevine başlamaya karar verdiğini açıkladı. İpekçi, grev kararını Anadolu Ajansı'nda çalışanlara yönelik süren baskılar nedeniyle aldığını bildirdi

TGS Başkanı Ercan İpekçi, Sendika üyelerine açık bir mektup göndererek 9 Mart Cuma günü açlık grevine gitme kararı aldığını açıkladı. Açlık grevine Anadolu Ajansı önünde başlayacağını söyleyen İpekçi, "Anadolu Ajansı'ndaki baskıların sona ermesi ve bütün sorunların bir anda çözümü benim yok olmama bağlıysa, bu benim için onurluca bir mücadelenin sonunda olmalıdır. Aranızdan onurluca ayrılmalıyım. Beni tarihe gömerken, onurumla gömmelisiniz" dedi.

İpekçi açıklamasında, "Böylece, hem beni istemeyenler benden kurtulmuş olacaklar, hem de Sendika Yönetim Kurulu 12-13 Mart tarihlerinde Olağanüstü Kongre kararı alırsa, bu kongreye katılma olanağı bulamayacağımdan, adaylığım da söz konusu olamayacak. Gözlerinizin önünde biraz acı çekeceğim ama katlanmanızı diliyorum. Dostlarımdan ise mezar taşıma, Platon'un sözlerinden esinlenerek şunların yazılmasını isterim: 'Mal, mülk ve saltanat peşinde koşmadı. Sağlığında verdiği mücadelede birazcık ünü olsun istedi, öldükten sonra da ününe uygun bir mezarı”ifadelerine yer verdi.
(SRK)
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com