The Economist'te İhsan Eliaçık analizi!

The Economist'te İhsan Eliaçık analizi!
Economist dergisi, dünyadan haberlerin yer aldığı blog kısmında 'Gezi protestolarında' ismi marka haline gelen 'Anti-Kapitalist Müslümanlar'ı, ve liderleri İhsan Eliaçık'ı konu aldı

Gezi Parkı olayları ile adında çokca zikrettiren ve verdiği destekle AKP'lileri deliye çeviren anti-kaptalist müslüman İhsan Eliaçık şimdi de ismini dünyaya duyuruyor. Myle ki The Economist dergisi onu ve çevresindekileri konu alan bir makaleyi sitesinde yayınladı.

Dergi, İhsan Eliaçık'ın "kirli sakalı, bol pantolonu, plastik terlikleri ve teşbihiyle tipik bir Müslüman olarak görülebileceğini" ama bunun "kesinlikle tersinin söz konusu olduğunu" söylüyor.

Economist'in makalesi şöyle devam ediyor: İstanbul 'un laik Beşiktaş semtinde öğrenciler, hippiler ve eşcinsellerle beraber iftarda orucunu açtıktan sonra Başbakan Recep Tayyip Erdoğan 'ı protesto ettiğinde alkışlandı. Eliaçık'ın yüzü olduğu Anti-Kapitalist Müslümanlar, Erdoğan ve AKP iktidarında zenginleştiğini söyledikleri yeni İslami burjuvanın rüşvet, kibir ve gereksiz gösterişi olarak gördükleri duruma öfkeliler. Eliaçık "İslam, sosyal hukuktan ibarettir; günde beş vakit namaz kılmak veya kadınların başlarını örtmesi gibi adetlerden değil. Kuralları basit: başkalarının canını yakma, çalma, yalan söyleme, yanlışın karşısında sessiz kalma ve doğaya saygılı ol." diyor.

Dergi ayrıca Eliaçık'ın Erdoğan tarafından yazdığı Twitter mesajlarından dolayı mahkemeye verildiğini de hatırlatıyor. (AAE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com