THY 300 çalışanı işten attı

THY 300 çalışanı işten attı
Hava-İş Sendikası Başkanı Atilay Ayçin, 350 raporlu kabin memurundan 300'ününü işine SMS yoluyla son verildiğini açıkladı.

HAVA-İŞ Sendikası Başkanı Atilay Ayçin, Türk Hava Yolları’nda çalışan 300 kabin memurunun iş akdine son verildiğini söyleyerek gerekli suç duyurularında bulunduklarını kaydetti.

Hava-İş Sendikası Başkanı Atilay Ayçin, 350 raporlu kabin memurundan 300’ünün SMS yoluyla iş akitlerine son verildiğini bildirdi. Erçin, işten atılan üyelerinin haklarını arayacaklarını da belirtti.

Ayçin, "Gerekli suç duyurularını yaptık. Bizim yaptığımız eylem yasal ama arkadaşlarımız yasal olmayan bir yolla işten çıkartıldı. Üyelerimiz işten çıkartıldıklarını SMS yoluyla öğrendi. Arkadaşlarımız haklarını sonuna kadar arayacağız. Arkadaşlarımız işlerine tekrar başlayana kadar her gün 06.00-23.00 saatleri arasında Atatürk Havalimanı’nda eylemlerimize devam edeceğiz" dedi.

Bu arada iş yavaşlatma eyleminin yapıldığı ilk gün 350 kabin memurunun raporlu olduğu öğrenildi.

UÇUŞLAR NORMALE DÖNDÜ

Yaklaşık iki gün süren iptallerin ardından ise uçuşlar sugün itibariyle normale döndü. Uçuşlarda yaşanan bazı gecikmelere rağmen iptaller sona ererken THY bünyesinde bulunan takviye personel iş başı yaptırılarak uçuşlardaki aksamaların giderildiği öğrenildi. Protestocu grupların bugün de Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali’nde ki eylemleri devam edecek. (NSK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com