THY Hindistan'ı markajına aldı

THY Hindistan'ı markajına aldı
Hindistan'da havacılık sektörüne yabancı doğrudan yatırımlara ilişkin yeni düzenlemeden sonra THY Hint pazarını takibe aldı.
Türk Hava Yolları (THY), dünyanın en büyük ağı olma yolunda yatırım fırsatlarını değerlendirmeye devam ediyor.
 
THY Batı ve Güney Hindistan Genel Müdürü Mehmet Akay, Hindistan'da havacılık sektörüne yabancı doğrudan yatırımlara ilişkin yeni düzenlemeden sonra THY'nin de Hint pazarını takibe aldığını söyledi. 
 
Akay, iyi bir fırsat ortaya çıkması durumunda Hintli bir taşıyıcı firmaya yatırım yapmaya açık olduklarını kaydetti. Amerikan 'businesstoday'de yer alan haberde Akay, Hindistan uluslararası havayolu trafiğinin yüzde dokuz büydüğünü ve ülkenin uluslararası uçuş talebini karşılamakta yetersiz kaldığını söyledi. Ülkede kısa sürede pek çok havaalanının açılışının yapılacağına dikkat çeken Akay "Şu anda bir öneri ya da plan yok. Ancak seçenekler söz konusu. İyi bir fırsat çıkması durumunda yönetimimiz yatırım için tereddüt etmeyecektir" dedi.
 
Hindistana yatırım yapmanın şu anda çok masraflı olduğunu söyleyen Akay benzin gibi süreklilik gerektiren harcamaların dolar üzerinden yapılmasının ve kazancın Rupi üzerinden olmasının yatırım şartlarını zorlaştırdığını belirtti.
 
18 aydır Hindistan'da bulunduklarını ve şu anda Delhi ve Mumbai'den haftada 14 uçuş gerçekleştirdiklerini söyleyen Akay  masrafların çokluğuna karşın,  THY'nin uçuş fiyatlarını arttırmayı düşünmediğini dile getirdi.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com