THY ile ilgili şok iddia!

THY ile ilgili şok iddia!
CHP Hatay Milletvekili Mehmet Ali Ediboğlu, Türk Hava Yolları’nın El Kaide militanlarını taşıdığını iddia etti.

CHP Hatay Milletvekili Mehmet Ali Ediboğlu, Hatay Valisi’ne, “Suriye’de yıkım ve katliamların mimarı olan, kadın, çocuk, yaşlı, demeden gözü dönmüş bir şekilde katliam yapan bu çetelerin tarife dışı, gizlice ve hiçbir işlem yapılmadan Hatay Havaalanına getirilmesi hususunda bilginiz var mıdır?” diye sordu.
 
Yazılı bir açıklama yapan Ediboğlu, “Cuma akşamı saat 23.50 sularında Hatay Havaalanına tarife dışı THY’nin yan kuruluşu olan ve Ankara’dan gelen Anadolu Jet yolcu uçağı indi. Bu uçaktan tamamı Arapça konuşan fakat Suriyeli olmayan ve El-Kaide üyesi olduğu ifade edilen 200 kişilik bir grup çıktı” diyerek Hatay Valisi’ne şu soruları yöneltti:
 
“Suriye’de yıkım ve katliamların mimarı olan, kadın, çocuk, yaşlı, demeden gözü dönmüş bir şekilde katliam yapan bu çetelerin tarife dışı, gizlice ve hiçbir işlem yapılmadan Hatay Havaalanına getirilmesi hususunda bilginiz var mıdır? Kırıkhan hattında çalışan 15 adet minibüs aprona hiçbir sivil ve resmi aracın alınmadığı biliniyorken, nasıl ve hangi mevzuata dayanılarak alınmıştır?200 kişilik bu katliam şebekesi elemanları neden terminal binasına uğramadan, giriş-çıkış yapmadan ve vize işlemleri gerçekleşmeden direk uçaktan alınarak alandan ayrılmışlardır? Alandan ayrılan bu grup nereye götürülmüştür?
 
Bütün bu yaşananlar ne anlam ifade etmektedir?” (CTK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com