THY, LATİN AMERİKA VE KARAYİPLER HAVA TAŞIMACILIĞI BİRLİĞİ'NE ÜYE OLDU

THY, LATİN AMERİKA VE KARAYİPLER HAVA TAŞIMACILIĞI BİRLİĞİ'NE ÜYE OLDU
THY, LATİN AMERİKA VE KARAYİPLER HAVA TAŞIMACILIĞI BİRLİĞİ'NE ÜYE OLDU

Türk Hava Yolları, Latin Amerika ve Karayipler Hava Taşımacılığı Birliği'ne üye havayolu olarak katıldı. İSTANBUL (ANKA) -Türk Hava Yolları (THY) , Latin Amerika ve Karayipler Hava Taşımacılığı Birliği'ne (Latin American and Caribbean Air Transport Association) üye havayolu olarak katıldı.
THY, "Partner Havayolu" statüsüyle bölgesel bir havayolu kuruluşu olan ALTA'ya katıldı. THY'den yapılan açıklamaya göre THY, ALTA üyeliği ile birlikte Latin Amerika ve Karayipler bölgesindeki varlığını genişletmeyi amaçlıyor.
ALTA Yönetim Kurulu Üyesi, Alex de Gunten; "Latin Amerika ve Karayipler Bölgesi önemli bir büyüme grafiği çizerek gitgide tüm dünyaya ulaşır hale gelmiştir. Türk Hava Yolları'nın birliğimize katılarak bölgede iş yapan havayolları içerisinde dinamik bir oyuncu olmak için önemli bir adım atmasından dolayı memnuniyet duymaktayız" şeklinde görüşlerini belirtti.
THY Genel Müdürü Doç. Dr. Temel Kotil ise şunları ifade etti:
"Türk Hava Yolları olarak Latin Amerika ve Karayipler pazarının sahip olduğu potansiyel ile uluslararası taşıyıcılar için önemli bir fırsat olduğuna inanmaktayız. Latin Amerika ve Karayipler bölgesini temsil eden ALTA havacılık birliğine üye olmamız, bölgede daha verimli ve daha güvenli operasyonlar gerçekleştirebilmemiz açısından stratejik bir adımdır."(ANKA)
(HGS/ZHR) (Ankara)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com