THY'de grev vakti!

THY'de grev vakti!
Türk Hava Yolları yönetiminin uzlaşmaz tutumu nedeniyle Hava-İş Sendikası grev kararı aldı.
Türk Hava Yolları ile Hava-İş Sendikası arasında havacılık iş kolunda grev hakkının yasaklanmasına karşı greve çıktıkları için işten atılan havayolu çalışanlarının işe iadesine yönelik yapılan görüşmeler sonuç vermedi. 
 
THY’nin işçilerin işe geri alınmayacağını duyuran açıklamasınından sonra Hava İş, THY'de greve gitme kararı aldı.
 
Hava-İş'ten yapılan açıklamada şöyle denildi:
 
"Sendikamızın THY A.O'daki grev kararı öncesi sağduyu ile hareket ederek yarattığı çözüm fırsatı ne yazıkki işverence değerlendirilmemiş ve sekter bir tutumla 305 işçinin işe dönüşü dahil tüm uyuşmazlıkların çözümü için görüşmelerin başlatılması teklifimizin kabul edilmediği işveren yetkililerince sendikamıza iletilmiştir.
 
Bu gelişme üzerine toplanan sendikamız yönetim kurulu yarın yapacağı yönetim kurulu toplantısında herhangi bir değerlendirme gündemi kalmadığından toplantıyı iptal etmiş ve 10 Nisan 2013 tarihinde grev kararı alınmasına karar vermiştir.
 
Bu kapsamda sendikamız 10 Nisan 2013 tarihinde gelişmelerle ilgili ve grev kararınn nedenlerini kapsayan bilgilendirme yapmak üzere saat 11.00'de Hava-İş Genel Merkezinde basın açıklaması yaparak aynı gün grev kararını işyerlerinde ilan edecektir.
 
Hava-İş'in sağduyu ve iyiniyetle uzattığı uzlaşma elinin işverence değerlendirmeye gerek görülmemesi sonucu olarak sendikamız da bu tarih itibarı ile içinde 305 işçinin işe geri dönüşü olmayan hiç bir teklifi tartışmayacaktır. Tüm üyelerimize duyurulur."(IUK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com