THY’de taciz şoku!

THY’de taciz şoku!
THY'de görev yapan pilot F.H, bir uçuş sonrası otelde kabin memurunu taciz ettiği iddiasıyla disiplin kuruluna sevkedildi.

4 ay önce THY’de uçmaya başlayan bir kabin memuru, yurtdışına yapılan bir sefer sonrası uçağın kaptan pilotunun kendisini odasında taciz ettiğini iddia etti. Kabin memurunun iddiası sonrası pilot F.H, THY yönetimi tarafından disiplin kuruluna sevkedildi.

airporthaber’in haberine göre, pilotun disiplin kurulundaki ifadesinde suçlamaları kabul etmediği belirtilirken kabin memuru taciz edildiği iddiasında ısrar etti. İddiaya göre taciz olayı İsviçre’nin Zürih kentinde yaşandı. İstanbul-Zürih seferinin sonunda dinlenmek için otele geçtiğini kaydeden kabin memuru, pilot F.H ile birlikte yemek için dışarı çıktı. Yemek için uygun bir restoran bulamayan kabin amiri ve pilot, bir fast food dükkanından hamburger yaptırarak otele döndü.

Tacize uğradığını iddia eden kabin memuru, otele döndükten sonra pilotun kendisini odasına davet ettiğini ve bu teklifi kabul ettiğini söyledi. Kabin memuru, yemeği yedikten sonra pilotun kendisini sözle ve elle taciz etmeye başladığını, bunun üzerine odayı terketmek zorunda kaldığını öne sürdü.

İstanbul’a döndükten sonra sözkonusu tacizle ilgili herhangi bir girişimde bulunmayan kabin memuru, olayın üzerinden 16 gün geçtikten sonra yöneticilerine durumu anlattı. Tacizle suçlanan pilot F.H, THY tarafından uçuştan alınarak disiplin kuruluna sevkedildi. Pilot F.H’nin, kendisine yönelik suçlamaları kabul etmediği öğrenilirken disiplin kurulunun önümüzdeki günlerde pilotla ilgili kararını vereceği kaydedildi.(MUE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com