THY’de yeni grev kapıda!

THY’de yeni grev kapıda!
Türk Hava Yolları çalışanları yeni bir grev hazırlığında…

Hava-İş Sendikası, THY ile yapılan Toplu İş Sözleşmesi görüşmelerinde resmi arabulucunun uyuşmazlık zaptı tuttuğu ve bu raporun sendikaya tebliğ edildiği tarihten itibaren 60 gün içinde sendikanın grev kararı alacağını, uzlaşma sağlanamadığı takdirde 6 gün önceden bildirerek fiili grevin başlatılacağını açıkladı.
 
Hava-İş'ten yapılan yazılı açıklamada, Türk Hava Yolları Anonim Ortaklığı (THYAO) ile 24'üncü dönem Toplu İş Sözleşmesi için dün (26 Şubat 2013) resmi arabulucu Prof. Dr. Gülsevil Alpagut'un taraflarla yaptığı ilk oturumda, işverenin uzlaşmaz tutumunu sürdürdüğü ve bu nedenle maddeler üzerinde herhangi bir tartışma yapılamadığı, resmi arabulucunun ise uyuşmazlık zaptı tuttuğu belirtildi.
 
Yasal zorunluluğa göre, resmi arabulucunun bu zabıt ve raporunu ilgili resmi makama ileteceği belirtilen açıklamada, "İlgili makamın bu raporu sendikamıza tebliğ ettiği tarihten itibaren 60 gün içinde sendikamız "grev kararı' alarak uzlaşma sağlanamadığı takdirde, 6 gün önceden bildirmek suretiyle "fiili grev uygulamasına' başlatacaktır. Grev kararının hangi tarihte alınacağı kurullarımızca resmi arabulucu raporu sendikamıza iletildiğinde ayrıca değerlendirilerek kamuoyu bilgilendirilecektir" denildi. (CTK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com