THY'den 1.2 Milyar Dolarlık İmza

THY'den 1.2 Milyar Dolarlık İmza
THY, Boeing ile 15 adet Boeing 737 uçağı için sipariş anlaşması imzaladı.

Yapılan açıklamada, THY'nin geçen ay opsiyon hakkını kullanarak kesin siparişe çevirdiği 15 adet yeni nesil Boeing 737 uçağı için sipariş anlaşması imzaladığı belirtildi. THY anlaşma kapsamında, geçen yıl satın aldığı 20 uçağa ek olarak, liste fiyatı üzerinden toplam değeri 1,2 milyar dolar tutan, 10 adet Boeing 737-800 ve 5 adet 737-900ER daha sipariş etti.

Konfor daha da artacak

THY Genel Müdürü Temel Kotil, Boeing 737'lerin daha fazla noktaya sefer düzenleyerek gerçek bir küresel uçuş ağı oluşturmaya destek olacağını söyledi. Kotil, "Yeni uçaklarımız, filomuzun verimliliğini ve yolcu konforunu daha da artıracak'' dedi. Boeing Ticari Uçaklar Satış ve Pazarlamadan Sorumlu Başkan Yardımcısı Marlin Dailey de ''Yeni 737 siparişi, THY ile süregelen işbirliğimizin önemli adımlarından bir yenisi oldu" diye konuştu.

Boeing'in THY'ye teslim edeceği yeni nesil 737'lerin tamamı, yenilikçi kabin tasarımı Boeing Sky Interior'a sahip olacak. Sipariş edilen yeni nesil 737 uçaklarında ayrıca, Boeing'in sertifikasyon aşamasında olan, 737'lerin yakıt performansını yüzde 2 daha artıracak performans geliştirme paketi de bulunacak.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com