THY'den cemaat gazetelerine ambargo!

THY'den cemaat gazetelerine ambargo!
Başbakan Erdoğan'ın yazılı cevaplaması istemiyle bir soru önergesi veren CHP'li Tanrıkulu muhalif basına uygulanan sansürü sordu

CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu, Türk Hava Yolları'nın Business Class yolcularına dağıttığı gazeteler arasından "Zaman, Bugün, Today's Zaman ve Orta Doğu" gazetelerini bugünden itibaren çıkardığı yönündeki haberleri hatırlatarak, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a bu işlemin gerekçesini sordu.

Başbakan Erdoğan'ın yazılı cevaplaması istemiyle TBMM Başkanlığı'na bir soru önergesi veren Tanrıkulu, "Uçaklarda, sadece 'Business Class' yolcularına gazete dağıtımı yapan Türk Hava Yolları (THY)’nin, bu gazetelerden Zaman, Bugün, Today’s Zaman ve Orta Doğu gazetelerinin dağıtımını bugünden itibaren durdurduğu basına yansımıştır" diyerek şu konularda bilgi istedi:

"Uçaklarda, sadece Business Class yolcularına gazete dağıtımı yapan Türk Hava Yolları (THY)’nın, bu gazetelerden Zaman, Bugün, Today’s Zaman ve Ortadoğu gazetelerinin dağıtımını bugünden itibaren durdurduğu iddiası doğru mudur? Doğruysa bunun gerekçesi nedir? Daha önce dağıtılmasına rağmen bu gazetelerin dağıtımının durdurulmasının sebebi nedir? Sözcü, Yurt, Evrensel, Sol Gazetesi vb. gazetelerinin hiç dağıtılmamasının sebebi nedir? Bundan sonra dağıtılacak mıdır?

Hükümetinize mualif haber yapan ya da yaptığını düşündüğünüz gazetelere bir tür sansür mü uygulanmaktadır? Hükümetinize mualif haber yapan gazetelerin Türk Hava Yolları tarafından dağıtımının yapılmadığı iddiası doğru mudur?

Hangi gazetelerin dağıtımı yapılmaktadır? Hangi gazeteler dağıtılmamaktadır? Hangi gazetelerin dağıtılıp hangilerinin dağıtılmamasına kim, neye göre, nasıl karar vermektedir? Yurt içi ve yurt dışı ziyaretlerinizi takip eden gazeteci listesinde herhangi bir revizyona gidilecek midir? Gidilecekse nasıl bir değişiklik olacaktır? Sizi ve Bakanları takip eden gazeteci listesinde herhangi bir revizyona gidecek midir?"  (LAK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com