"THY'den yalanlama bekliyorum!.."

"THY'den yalanlama bekliyorum!.."
Bir süredir THY'deki çeşitli yolsuzlukları dillendiren Dündar hala bir cevap alabilmiş değil. İddialar mecliste soru önergesi oldu. Top artık Başbakan'da, izleyip göreceğiz...

Sözcü Gazetesi yazarı Uğur Dündar son üç yazısında THY'deki çeşitli yolsuzluk iddialarını dillendiriyor. Israrla aksinin söylenmesini, yalanlama gelmesini beklemesine rağmen THY'den yalanlama bir kenara küçük bir açıklama dahi gelmedi. Bugünkü yazısında da günlerdir yazdığı iddiaları tekrar eden Dündar'ın beklediği açıklama bir türlü gelmiyor.

İDDİALAR ARTIK MECLİSTE CEVAP BEKLİYOR!

Dündar'ın yazılarını THY ve AKP hükümeti görmezden gelse de CHP Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan bu iddiaları soru önergesi olarak meclise sundu. THY Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Topçu'dan hiç bir cevap gelmemesi üzerine Başbakan Erdoğan'dan THY ve iştiraklerindeki kadrolaşma iddialarına yanıt vermesi bekleniyor.

Uğur Dündar'ın bugünkü yazısından bir kısmı sizlerle paylaşıyoruz:

THY… Topçu Hava Yolları!.. (3)

Günlerdir bir açıklama bekliyorum. İstiyorum ki Türk Hava Yolları ve ona bağlı 14 şirkette Yönetim Kurulu Başkanı olan Hamdi Topçu, eş, dost, yandaş ve akrabalara torpil yapıldığı iddialarını yalanlasın. “Bu şirketlerde asla torpil yoktur, işe alınmalarda liyakat esastır!” desin.
Örneğin Türk Hava Yolları’na yer hizmetleri sunan Turkish Ground Service’te (TGS), torpilli ortaokul ve lise mezunlarının şef, üniversite mezunlarının da memur olarak çalıştırıldıkları iddiasının bir dedikodudan ibaret olduğunu açıklasın. “Bizim yönettiğimiz şirketlerde ayaklar baş, başlar ayak olmaz!” diyebilsin.
Rize AKP teşkilatıyla, AKP’li Çayeli Belediyesi’nin, THY ve TGS için adeta bir iş bulma kurumu gibi çalıştığını öne sürenlerin, müfteri olduklarını belirtsin. Hatta şu örneği versin: "AKP Rize İl Başkanı Hikmet Ayar’ın oğlu Yusuf Alperen Ayar’ın önce TGS’ye alındığını, oradan da THY’ye kaydırıldığını öne sürenler yalancıdır!” desin. Bu yalancıları cümle aleme rezil etsin! Çalışanlar arasında halen çok sayıda Topçu soyadlı kişinin var olmasının, sadece isim benzerliğinden ibaret bulunduğunu ifade etsin. “Ben Yönetim Kurulu Başkanı olduktan sonra hiçbir akrabamı işe almadım!” diye haykırsın! Bu açıklamalarını da örneklerle desteklesin: Örneğin TGS’de çalışan Katibe ve Enes Topçu’nun babalarıyla amca çocuğu olmadığını, Katibe ve Enes Topçu’nun dayıları Mehmet Demirkapu’nun da THY’de müdürlük yapmadığını kamuoyuyla altını çize çize paylaşsın.
Ama olmuyor. Günlerdir beklediğim açıklama bir türlü gelmiyor.
...
Hamdi Bey, şirket çalışanlarıyla yaptığı toplantılarda sık sık “Biz bir aileyiz!” diyor.
Doğru söze ne buyurulur! Milli havayolumuz THY, hakikaten Topçu aile şirketi gibi çalışıyor! (KKE)

Uğur Dündar'ın yazısının tamamı için bağlantıyı tıklayınız:

http://sozcu.com.tr/thy-topcu-hava-yollari-3.html

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com