THY'ye kırmızı ruj tepkisi

THY'ye kırmızı ruj tepkisi
CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, THY'nin kırmızı ruj yasağını 'sapıklık' olarak değerlendirdi.

Türk Hava Yolları (THY), kabin memurlarının kullanacakları ruj renklerine standart getirdi. Pastel tonların kullanılmasını isteyen yeni yönetmelikte kırmızı, bordo, pembe ve diğer frapan renklerle yapılan makyaj yasaklandı. THY'nin bu kararını Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin sert bir dille eleştirirken, yasağı 'sapıklık' olarak değerlendirdi.

CHP Genel Başkan Yardımcıları Gürsel Tekin ve Yakup Akkaya, 1 Mayıs İşçi Bayramı ile ilgili açıklamalarda bulunmak üzere gazetecilerle bir araya geldi.

CHP 1 MAYIS KLİBİ HAZIRLADI

Tekin ve Akkaya, işçileri Taksim'de 1 Mayıs'ı kutlamaya devam etti. Tekin, 1970'lerden bu yana yasakçı zihniyet nedeniyle 1 Mayıs'larda hep olay yaşandığını ifade ederek, "Geçen yıl izin verildi, bahar yaşandı, bu yasakçı zihniyetten vazgeçin. CHP Taksim'de de işçilerin yanında olacak. Her gün 1 milyon insan Taksim'e giriyor, 40 bin işçi mi sorun yaratıyor?" dedi. Akkaya da, "11 yıldır 12 bin işçi öldü, 36 bin işçi sakat kaldı. Terörden bu kadar insan ölmedi, işçilerin anaları yok mu, onlar ağlamıyor mu?" diye konuştu. CHP, "Haydi 1 Mayıs"a adlı bir klip de hazırladı ve sosyal medya üzerinden paylaştı. Klipte Grup Yorum şarkıları çaldı.

"BUNUN ADI SAPIKLIK"

Gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını da yanıtlayan Gürsel Tekin, THY'de kırmızı rujun yasaklanması kararını değerlendirdi.

Tekin, "Kırmızı ruj bundan sonra yasak THY'de... Yavaş yavaş. Rujdan başlarlar. Bunun izahı yok. Ona yasak getir, buna yasak getir. 30 yaşındaki bir kadının nasıl makyaj yapacağına ne zamandan beri kamu yöneticileri karar veriyor? Bir psikoloğa sormamız lazım. Bunun bir tek adı var, sapıklıktır" dedi.(MUK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com